antradienis, lapkričio 30 d.
Lietuvos vakcinų diplomatija: skiepų skirta ir Latvijai, ir Vietnamui
BNS
Scanpix

Lietuva rengiasi skirti Latvijai humanitarinę pagalbą – per 201,2 tūkst. „Pfizer“ vakcinos nuo COVID-19 dozių.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, nors nutarimas formuluojamas kaip humanitarinės pagalbos suteikimas, tačiau kalbama apie tiekimo grafikų subalansavimą vakcinas paskolinant.

„Latvija pagal savo rezervuotus vakcinų kiekius ir pagal tai, kaip gamintojas jiems yra numatęs tiekimo grafikus, šiuo metu yra labai nepalankioje situacijoje, todėl kreipėsi dėl pagalbos, kad būtų galima tų vakcinų suteikti, kad jie savo grafikus galėtų subalansuoti“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Latviams bus skiriami 201 tūkst. 240 vienetai vakcinų.

„Sutartis mūsų konkreti, kadangi sutartys su gamintojais yra labai nelanksčios ir jie tiesiog neturi skolinimo mechanizmo, tai tiesiog buvo trišaliu sutarimu tarp gamintojo, Latvijos ir mūsų buvo sutarta, kad sutartyse bus numatyta ir abipusio donavimo galimybė. Tai reiškia, jeigu ateityje mums jau būtų nepalankūs tiekimo grafikai ir mums reikėtų vakcinų, tai Latvija analogiškai mums padėtų subalansuoti vakcinų tiekimo grafikus“, – kalbėjo A. Dulkys.

Vakcinos iki lapkričio 19 dienos bus skiriamos iš vakcinų, įgytų pagal išankstinę pirkimo sutartį.

Latvijos sveikatos ministras Danielis Pavlutis anksčiau trečiadienį sakė, jog šaliai gresia „Pfizer“ vakcinų trūkumas, todėl buvo sutarta dėl galimybės pasiskolinti šios vakcinos.

Latvijos ministras užsiminė, kad šalis galėtų apsikeisti su Lietuva mažiau populiariomis šalyje „AstraZeneca“ vakcinomis.

Lietuva taip pat 20 tūkst. dozių padidino anksčiau Vietnamui skirtų „AstraZeneca“ vakcinų nuo COVID-19 kiekį.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė, kad Vietnamui skiriamų vakcinų kiekis būtų padidinamas nuo 168,7 tūkst. iki 188,7 tūkst. dozių.

Kaip nurodoma teikime, sprendimas priimtas dėl pavėluoto vakcinų siuntos pristatymo.

„Per tą laiką, iki operacijos atlikimo, mus pasiekė dar papildomos „AstraZeneca“ gamintojo vakcinos siuntos. Matome, kas trumpas galiojimo laikas, tai ta vakcina, kuri tikrai nėra populiari Lietuvoje ir panašu, kad mes tikrai jos nepanaudotume iki nustatyto laiko“, – Vyriausybės posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, gautų vakcinų galiojimo laikas yra trumpas, o Lietuvoje lėtėja skiepijimo tempai, todėl yra tikimybė, kad jos Lietuvoje nebus panaudotos, be to, šalis turi pakankamą vakcinų kiekį savo gyventojų skiepijimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 03 19:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt