pirmadienis, spalio 25 d.
Lietuvos žydai pasmerkė „antivakserių“ protestą: Dovydo žvaigždė nebus tamsos simbolis
Alfa.lt
Fotobankas; Alfa.lt
Faina Kukliansky (dešinėje) pasmerkė protestuotojus, kurie lygino save su Holokausto metu persekiotais žydais.

Antradienį prie Seimo surengtame proteste kai kurie žmonės pasirodė su Dovydo žvaigžde, konclagerių kalinių apranga ir lygino Vyriausybės ribojimus nepasiskiepijusiems su Holokaustu. Tai sukėlė Lietuvos žydų bendruomenės pasipiktinimą. 

„Šiandien protestuotojų prie Seimo minia segi Dovydo žvaigždes, vilki koncentracijos stovyklų kalinių uniformas ir stovi už spygliuotos vielos. “Getui – NE„, šaukia, pridurdami dar žodį “nepasiskiepijusių„. Ar tai reiškia, kad statistinis lietuvis pagaliau suvokė prieš 80 metų prasidėjusį Holokausto siaubą ir Europos bei Lietuvos žydus ištikusią tragediją? Ar taip pripažįstamas didžiulis blogis, padarytas tūkstančiams žydų tautybės vyrų, moterų ir vaikų? Ar tai reiškia, kad žydų persekiojimo, draudimų ir atskyrimo nuo visuomenės politika, taikyta Antro pasaulinio karo metu, pagaliau pasmerkiama?, – savo feisbuko paskyroje rašė Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. - Ne, šaukiu aš, ir šaukia negausi Lietuvoje išlikusi žydų bendruomenė. Ne, nes šiandien prie Seimo esantys žmonės susirinko ne atsiminti ir pagerbti Holokausto aukų, o panaudoti jų kančios istoriją kaip argumentą prieš mokslo pažangą, kaip argumentą nesiskiepyti.“ 

Savo pareiškime, kuriuo pasidalino ir Lietuvos žydų bendruomenės puslapis, F. Kukliansky teigė, kad Dovydo žvaigždę bandoma paversti argumentu prieš gyvybę, sveiką protą, visuomenės saugumą. Ji priminė, kad Dovydo žvaigždė yra vienas iš Izraelio valstybės simbolių – Izraelio, kuriame jau paskiepyta dauguma populiacijos ir kuris jau pradėjo trečia vakcinos doze skiepyti pačias pažeidžiamiausias grupes. 

„Žydų tauta visada buvo mokslo ir pažangos pusėje – daugybė žydų tautybės ir kilmės asmenų tapo svarbių mokslinių atradimų autoriais, atradimų, kurie prisidėjo ir dar prisidės prie visuomenės gerovės ir klestėjimo“, – pažymėjo Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė. 

Savo pareiškimą F. Kukliansky baigė:

„Todėl Dovydo žvaigždė niekada nebuvo ir nebus tamsos simbolis, jos niekada neneš tie, kurie kovoja prieš gyvybę – o šiandien vakcina yra tai, kas daugeliui gali būti esminė skirtis tarp gyvenimo ir mirties. O tie, kurie išgyveno mirtį stovėdami prie žvyrduobių ir žiūrėdami savo žudikams į akis, tie, kurie metų metus kentėjo getuose, tie, kurie gyvuliniais vagonais buvo vežami į koncentracijos stovyklas ir matė, kai rūksta krematoriumų kaminai, jie ir jų palikuonys, išgyvenę holokaustą, niekada nesutiks, kad jų pavyzdžiu būtų naudojamasi kovojant prieš pažangą, prieš solidarumą ir prieš valstybę. 

O jūs, kurie šiandien taip drąsiai einate Vilniaus gatvėmis su Dovydo žvaigžde, vilkite kalinių uniformas ir protestuojate prieš „getą nepasiskiepijusiems“, nueikite prie kurios nors iš beveik trijų šimtų žvyrduobių prie Lietuvos kaimų ir miestelių, ir pagerbkite tuos, kurie iš tiesų buvo paženklinti, atskirti ir nužudyti. Gal kils noras gyventi. „ 

2021 08 10 19:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt