penktadienis, gruodžio 3 d.
Ligoninės: beveik visos COVID-19 pacientams skirtos lovos jau užimtos, ribojamos kitos medicininės paslaugos
Greta Burlėgaitė
Scanpix
Koronavirusas

Šalies gydymo įstaigos nuogąstauja – dėl itin didelio COVID-19 pacientų kiekio tenka riboti kitas medicinines paslaugas. Po kelių mėnesių pertraukos vėl intensyviai augant susirgimams koronavirusine infekcija didžiosiose šalies ligoninėse laisvų vietų skaičius COVID-19 pacientams sparčiai tirpsta, tikina ligoninių atstovai.

„Ligoninėje gydoma per 230 COVID-19 pacientų – daugiausia Lietuvoje. Esame numatę pustrečio šimto lovų COVID-19 pacientams ir daugiau plėstis neturime galimybių. Dėl tokio didelio lovų skaičiaus COVID-19 ligoniams neišvengiamai tenka riboti kitas medicinines paslaugas“, – Alfa.lt sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės vyriausiasis komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas.

Nuolat užimtos 16 COVID-19 lovos intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuose.

Pasak ligoninės komunikacijos atstovo, Šilainių padaliniuose teko perorientuoti Vidaus ligų diagnostinį, Kardiologijos, Neurologijos, Geriatrijos, Infekcinių ligų skyrius vien kovai su pandemija.

„Aukštųjų Šančių padalinyje koronavirusinei infekcijai gydyti atidavėme Vidaus ligų, Neurologijos skyrius. Nuolat užimtos 16 COVID-19 lovos intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuose. Ligoninės Šilainių padalinyje liko akušerijos, pediatrijos, fizinės medicinos ir reabilitacijos, visos ambulatorinės paslaugos, tebegydomos odos ligos.

Aukštųjų Šančių padalinyje Priėmimo-skubios pagalbos skyrius priima nekovidinius chirurginius, kardiologinius, gastroenterologinius, psichiatrinius pacientus. Įprasta tvarka veikia ir Konsultacinė poliklinika“, – teigė S. Tvirbutas.

Kaip ir daugumoje šalies gydymo įstaigų, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje šiuo metu situacija yra įtempta.

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Dokumentų valdymo ir komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Dalia Smagurauskaitė pabrėžė, kad situacija jų ligoninėje šiuo metu yra įtempta, tačiau planinių paslaugų teikimas nėra nutrauktas, tik sumažėjusios jų teikimo apimtys.

„Kaip ir daugumoje šalies gydymo įstaigų, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje šiuo metu situacija yra įtempta. COVID-19 sergančių pacientų kiekis kinta, šiuo metu COVID-19 skyriuje gydome 28 pacientus, dar 12 pacientų yra gydomi COVID-19 reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Dėl prastos epidemiologinės situacijos šalyje ligoninėje planinių paslaugų teikimas nėra nutrauktas, tačiau kai kurių iš jų apimtys yra sumažėjusios, pacientams gali tekti laukti ilgiau. Kadangi ligoninėje teikiama būtinoji ir neatidėliotina pagalba, tokiu būdu siekiame užtikrinti vietas skubiosios pagalbos pacientams, kuriems medicininė pagalba reikalinga čia ir dabar“, – Alfa.lt sakė D. Smagurauskaitė.

Iš 122 COVID-19 sergantiesiems skirtų vietų užimta 115.

Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikų komunikacijos atstovė tikino, kad kuo labiau augs hospitalizacijos dėl COVID-19 skaičius, tuo labiau mažės galimybė planines paslaugas gauti kitomis ligomis sergantiems pacientams. Santaros klinikose jau sustabdyta planinė hospitalizacija terapinio profilio ligoniams.

„Iš 122 COVID-19 sergantiesiems skirtų vietų užimta 115, iš 40 reanimacijos-intensyviosios terapijos vietų užimtos 35. Gydomi 9 vaikai. Atkreipiame dėmesį, kad ambulatorinės paslaugos nėra ribojamos“, – Alfa.lt teigė VUL Santaros klinikų komunikacijos atstovė.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės ryšių su visuomene specialistė Žydrė Gedrimaitė teigė, kad jų ligoninėje COVID-19 skyriuose iš 180 lovų užimtos 166 lovos.

„Šiuo metu ligoninės padaliniuose, esančiuose Antakalnio g., sumažinta apimtimi dirba du terapiniai, du izoliaciniai ir du chirurgijos skyriai. Vaikų ir Akušerijos klinikos dirba be pakitimų. Paslaugų teikimo apimtys bus atnaujintos, atsižvelgiant į kovidinių lovų užimtumą“, – tikino Ž. Gedrimaitė.

Primename, kad pastaruoju metu sparčiai auga užsikrėtimų koronavirusu skaičius. Visos šalies savivaldybės nuo sekmadienio jau yra patekusios į juodą COVID-19 zoną.

2021 11 05 10:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt