penktadienis, spalio 7 d.
Liūdna žinia vairuotojams: automobilių remontas taps prabangos reikalu (kainos drastiškai kils)
Greta Burlėgaitė
Autoservisas

Infliacijos šuoliai brangina didžiosios dalies verslų paslaugas – autoservisai ne išimtis. Pasak Šiaulių autoservisų asociacijos vadovo Anatolijaus Kirjazovo, greitu metu vairuotojams už savo automobilio remontą galimai teks pakloti net ketvirtadaliu daugiau nei anksčiau.

„Taip, infliacija yra vienas iš veiksnių dėl ko kinta autoservisų paslaugų kainos. Visi matome, kas vyksta su energetikos kainomis, būtų keista, jei tai neatsilieptų paslaugų kainų pokyčiams.

Pavasarį atrodė, kad šiais metais natūralus autoservisų paslaugų kainų augimas tarp 10-15 proc. galėtų leisti patogiau jaustis įmonėms finansiškai. Deja, šiandien ir 20-25 proc. kainų pakėlimas, manau, užtikrintumo labai nepadidintų“, – Alfa.lt portalui teigė A. Kirjazovas.

Daliai vairuotojų rudenį, o tuo labiau žiemą, nelabai rūpės transporto priemonės techninis stovis.

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje paveikė ne tik infliacijos rodiklius, tačiau ir tiekimo grandinę. Stringa automobilių detalių tiekimas, o tai taip pat prisideda prie autoservisų paslaugų kainų augimo.

„Energetikos kainos didėja net nebe dienomis, o valandomis. Brangsta viskas, net galima liūdnai pajuokauti – ekonomikoje iš vieno nulio zonos persikeliame į dviejų nulių zoną.

Šių kaštų didėjimas atsiliepia visiems, todėl kalbant apie mūsų sritį, manome, kad daliai vairuotojų rudenį, o tuo labiau žiemą, nelabai rūpės transporto priemonės techninis stovis, kadangi reikės padengti kitus padidėjusius kaštus“, – nuogąstavo Šiaulių autoservisų asociacijos vadovas.

Itin liūdnos prognozės

A. Kirjazovas kalbėdamas apie artėjantį šaltąjį sezoną teigiamai nuteikiančių prognozių nežada.

„Galima atleidimų banga pramonėje ir kitose srityse, dalis dirbs iš namų savo noru, kiti bus priversti dirbti iš namų dėl kitų aplinkybių, o juk neriedančio automobilio remontuoti nereikia. Dalis įmonių mažins gamybos apimtis, transportas taip pat stos ir visą tai, žinoma, atsilieps autoservisų gaunamoms pajamoms.

Prognozuoti kokiu procentu paslaugų kainos dar gali kilti būtų ne visai atsakinga, tačiau jas išlaikyti tame pačiame lygyje sąlygų nelieka. Autoservisai amortizuoti savo paslaugų kainų, deja, šiai dienai jau nebeturi iš ko. Panašu, kad laimės tie vairuotojai, kurie automobilį eksploatuoti žiemai pasiruoš anksčiau“, – tikino Šiaulių autoservisų asociacijos atstovas.

2022 08 31 14:43
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt