ketvirtadienis, spalio 29 d.
LLRA-KŠS džiaugiasi triuškinančia pergale rinkimuose ir skelbia surinkę 5,01 proc. balsų
Alfa.lt

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) skelbia apie triuškinančią pergalę Seimo rinkimuose, nepaisydama to, kad daugiamandatėje apygardoje neperkopė 5 proc. barjero.

Apie pergalę Vilniaus krašte LLRA-KŠS paskelbė savo interneto puslapyje. Tiesa, informacija pateikiama tik lenkų kalba. Lietuvių ir rusų kalbomis publikacija, kurioje nurodoma, jog partija surinko 5,01 proc. rinkėjų balsų, neskelbiama.

Tokią pergalę partijai pavyko „pasiekti“ savarankiškai paskaičiavus tik galiojančius biuletenius. Toks skaičiavimo būdas yra negaliojantis. 

„Remiantis galutiniais rezultatais, vakar vykusiuose parlamento rinkimuose LLRA-KŠS gavo 5,01 proc. galiojančių balsų. Deja, akte numatyta įtraukti negaliojančius balsus, o tai davė 4,82 proc. ir užkirto kelią narių įtraukimui iš sąrašo“, – rašoma partijos puslapyje lenkų kalba platinamoje žinutėje.

Partijos paskaičiavimais, triuškinanti pergalė pasiekta net 120 apylinkių.

„Lenkų tautinė mažuma, susitelkusi aplink LLRA-KŠS, sudaranti apie 6 proc. Lietuvos gyventojų, gavo 5 proc. visos šalies paramos. Kita vertus, Vilniaus regione, kur lenkai gyvena glaudžiai, ji pasiekė fenomenalų rezultatą, laimėdama per 120 rinkimų apylinkių, o tai šalyje yra 6 proc.“, – rašoma publikacijoje.

Panašius skaičiavimus po rinkimų surengtoje spaudos konferencijoje skelbė partijos lyderis Valdemaras Tomaševskis: sakydamas įžangos žodį, politikas pabrėžė, kad dėkoja visiems, balsavusiems už partiją, „tokių buvo per 5 proc., skaičiuojant visus galiojančius biuletenius ir 4,82 proc. skaičiuojant visus dalyvavusius“. 

Po rinkimų komentuodamas rezultatus, V. Tomaševskis ne kartą panaudojo dvigubą skaičiavimo sistemą ir pabrėžė, kad, skaičiuojant tik galiojančius balsalapius, jo partija būtų įveikusi 5 proc. ribą.

„Vertinant rinkimų rezultatus, aišku, iš vienos pusės apmaudu, kad pritrūko mums nedaug balsų, kad ir nuo dalyvavusių peržengtume 5 proc. barjerą, bet, kaip ir sakiau, noriu pasidžiaugti, kad mes išlaikėme savo pozicijas – 5 proc. nuo galiojančių (biuletenių), tai yra rezultatas irgi neblogas, žiūrint į didelę konkurenciją, didesnį sąrašų skaičių. Taigi manau, kad perspektyvoje galėsime išlaikyti tokias pozicijas, kokias turime dabar“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo V. Tomaševskis.

Partijos lyderis anksčiau yra žadėjęs, kad, neperlipus 5 proc. kartelės, jis trauksis iš LLRA-KŠS pirmininko posto. Atsakydamas į klausimą apie tai, ar ketina tesėti savo pažadus, V. Tomaševskis teigė prisiimantis atsakomybę ir dar kartą pabrėžė, kad partijai visgi pavyko surinkti 5 proc. balsų – tik nuo galiojančių biuletenių. 

2020 10 15 14:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt