šeštadienis, spalio 1 d.
LLRA-KŠS pateko į kuriozinę situaciją: partija tikina, kad iš rusiško pašto į protestą nekvietė, bet toks įvyks
Rugilė Andrejevskytė
Žygimantas Gedvila/BNS
Valdemaras Tomaševskis

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir jos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis pateko į kuriozinę situaciją – jų vardu žiniasklaidos priemonėms ir privatiems asmenims buvo išsiųstas kvietimas į protesto akciją. Tačiau jis sukėlė daug įtarimų.

Visų pirma, laiškas buvo išsiųstas iš pašto adreso „infowpl.lt@mail.ru“. Tai yra Rusijos technologijų įmonės VK sukurtas paštas ir internetinė paieškos sistema.

Vis dėlto LLRA-KŠS tikina, kad tokio pašto adreso nenaudoja ir jau kreipėsi į atsakingas institucijas dėl įstatymo pažeidimo.

„Informuojame, kad pastaruoju metu žiniasklaida ir privatūs asmenys gavo elektroninius laiškus iš e. pašto infowpl.lt@mail.ru pasirašytus – Valdemar Tomaševski. Šis netikras siuntėjas apsimeta LLRA-KŠS ir partijos pirmininko Valdemaro Tomaševskio vardu, o tai yra šiurkštus įstatymo pažeidimas.

Dėl neaiškių priežasčių kažkas sukūrė netikrus profilius ir e. pašto adresus panašiais pavadinimais, kurie neturi nieko bendra su LLRA-KŠS. Taigi buvo pateiktas atitinkamas pranešimas prokuratūrai su prašymu pradėti tyrimą“, – savo oficialiame puslapyje rašo partija.

Nors laiškas išsiųstas iš netinkamo pašto, toks protestas vyks.

LLRA-KŠS tikina, kad protesto pagrindiniai organizatoriai yra Paluknio ir Senųjų Trakų mokinių tėvų bendruomenės.

Alfa.lt taip pat teiravosi, kodėl dėl paramos lenkų mokykloms pasirinkta protestuoti prie Čekijos ambasados. Lietuvoje už švietimą atsakingos savivaldybės arba Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Atsakydami į kitą klausimą informuojame, kad nuo liepos 1 d. iki šių metų pabaigos Čekijos Respublika pirmininkauja ES Tarybai, koordinuodama įvairų užduočių vykdymą ir potencialių problemų sprendimą.

Todėl ES Tarybos pirmininkės Čekijos balsas yra labai svarbus sprendžiant aktualius klausimus. Juolab kad Čekijos Respublika yra laikoma pavyzdžiu kalbant apie autochtoninių tautinių mažumų teisių užtikrinimą“, – teigia LLRA-KŠS.

2022 09 15 12:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt