sekmadienis, liepos 12 d.
Londono lietuviai kviečia į protesto akciją dėl Norvegijoje atimamų vaikų
tiesa.com

TIESOS redakcija gavo Jungtinės Karalystės lietuvių kreipimąsį į tautiečius, kuriame raginama dalyvauti protesto akcijoje dėl Norvegijoje iš tėvų atimamų ir įvaikintamų Lietuvos piliečių.

„Mielieji Anglijos lietuviai,

Paskutinės savaitės įvykiai ne tik nedžiugino mūsų visų bet ir pasėjo daug nerimo, panikos, nusivylimo ir skausmo tarp Lietuvos piliečių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Iš Norvegijos pagrobtas ir Švedijoje sulaikytas septynių metų Gabrielius Bumbulis buvo grąžintas ne Lietuvai, kaip turėjo būti pasielgta pagal dvišalę Švedijos ir Lietuvos sutartį, bet atgal į Norvegiją, „Barnevernet” rankas.

„Barnevernet” – tai vaikų teisių apsaugos organizacija Norvegijoje, savo brutaliais veiksmais labiau primenanti ne vaikų teises ginančią instituciją, bet nusikalstama veikla garsėjančią grupuotę. Statistiniais duomenis, vien tik per praėjusius metus į jos akiratį papuolė 61 tūkst. šeimų, iš jų apytiksliai 40 tūkst. neteko savo vaikų. Likusiųjų likimas neaiškus. „Barnevernet” veikia greitai ir įžūliai – vaikai atplėšiami nuo šeimos dažnai be jokios priežasties, tėvams nepaaiškinus jokių priežasčių, sukeliant paniką, kančias ir psichologines traumas vaikams.

Jei vaiko atėmimui nėra priežasčių, jos išgalvojamos, arba tėvų paaiškinimai iškraipomi, pateikiami tik „Barnevernet” naudai. Kol kas nepatvirtintais duomenimis, kiekvieno vaiko atėmimas ir įvaikinimas atneša nemažą pelną ne tik organizacijos darbuotojams, bet ir globėjams, advokatams, psichologams ir t.t. Kaip bebūtų gaila, ši organizacija nepaklūsta jokiems Norvegijos įstatymams,aukštesnėms instancijoms ir juo labiau Europos Sąjungoje priimtiems įstatymams.

Tačiau mes negalime nuleisti rankų ir leisti taip lengvai trypti mūsų tautą, rauti su šaknimis mūsų kultūrines vertybes, traumuoti ir luošinti mūsų vaikus. Mes turime veikti ir parodyti pasauliui, kad „Barnevernet” veikia itin įžūliai, niekingai, siekdami pelno, mes privalome juos sustabdyti, nes jų veikla netelpa į jokius žmogiškų principų rėmus. Atimtus vaikus susigrąžinti tėvams beveik nėra galimybių, o jei ir pavyksta vaikus sugrąžinti, tai šeimoms prireikia rimtos psichologų pagalbos.

Liūdna dar ir todėl, kad tokiais atvejais Lietuvos ambasados, politikai ir diplomatai reaguoja vangiai ir abejingai, kai turėtų reaguoti žaibiškai ir veikti vieningai bei ryžtingai. Kitų valstybių vadovai kaunasi dėl kiekvieno savo šalies piliečio iki pat galo. O kas apgins mūsų mažuosius piliečius jei ne mes? Mūsų yra tik saujelė, bet mes, „Stop Barnevernet” (Lietuviai UK) nariai norime paraginti visus visus atvykti į mūsų organizuojamą protesto akciją prie Norvegijos ambasados Londone vasario 6 dieną, 14 valandą.

Akcija vyks adresu : 25 Belgrave square, SW1X 8QD, Londonas.

Su pagarba,

STOP BARNEVERNET (Lietuviai UK) nariai”

2015 02 04 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt