antradienis, sausio 19 d.
LRT direktorės atlyginimas nuo kitų metų: daugiau gaus tik prezidentas ir Lietuvos banko valdyba
Alfa.lt

Visuomenėje aistras kursto Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) Tarybos sprendimas nuo kitų metų beveik trečdaliu pakelti atlyginimus LRT vadovei Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei ir jos pavaduotojui Gyčiui Oganauskui. Nors teigiama, kad nacionalinio transliuotojo direktorės atlyginimas neatitinka rinkos tendencijų, jis jau šiuo metu yra didesnis nei kai kurių svarbiausių šalies pareigūnų.

Nuo kitų metų LRT direktorė gaus didesnį atlyginimą nei šalies premjerė, Seimo pirmininkė, generalinis prokuroras, valstybės kontrolierius, VMI vadovė, ir Konstitucinio Teismo teisėjai.

Kaip skelbiama 2019 m. LRT finansinėje ataskaitoje, per praėjusius metus LRT generalinės direktorės bazinis atlyginimas buvo 64,6 tūkst. eurų, o jos pavaduotojo – 56 tūkst. eurų, neatskaičius mokesčių.

Į rankas LRT vadovė 2019 m. vidutiniškai kas mėnesį gaudavo 3254 eurus, o jos pavaduotojas – 2819 eurų.

LRT tarybos sprendimu nuo kitų metų direktorės atlyginimas sieks 6950 eurų iki mokesčių, arba 4204 eurus į rankas. Jos pavaduotojo atlyginimas sieks 6255 eurus neatskaičius mokesčių, arba 3784 eurus į rankas.

LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis tokį sprendimą motyvavo tuo, kad LRT generalinės direktorės atlyginimas tesiekia 61,7 proc. rinkos medianos, o pavaduotojo – tik 56,4 proc. rinkos medianos.

Tačiau pažvelgus į svarbiausių šalies pareigūnų atlyginimų vidurkius aiškėja, kad LRT vadovės atlyginimas jau dabar lenkia nemažą dalį jų.

Pavyzdžiui, Seimo narių atlyginimai tokių aukštumų nesiekia – be priedų Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen darbo užmokestis neatskaičius mokesčių sudaro 4540 eurų, taigi parlamento vadovė į rankas gauna 2746 eurus.

Eiliniai Seimo nariai, be priedų už tarnybos Lietuvos valstybei stažą, „ant popieriaus“ gauna 3414 eurų, taigi realus darbo užmokestis į rankas vadovaujančių postų neužimantiems parlamentarams siekia 2056 eurus.

Generalinio prokuroro vidutinis mėnesinis nustatytasis darbo užmokestis (su priedais ir priemokomis) 2020 m. III ketvirtį siekė 4998 eurus neatskaičius mokesčių, t. y. 3023 eurus į rankas.

Konstitucinio Teismo teisėjai, neatskaičius mokesčių, gauna 5166 eurus siekiantį darbo užmokestį – 3125 eurus į rankas.

Dabartinis LRT vadovės atlyginimas didesnis net už Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Dariaus Jauniškio – jo vidutinis darbo užmokestis per mėnesį „ant popieriaus“ sudaro 5086 eurus. Į rankas tai siekia apie 3077 eurus.

Trimis eurais daugiau nei dabartinis LRT vadovės atlyginimas, gauna Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovė Edita Janušienė – jos 2020 m. III ketvirčio darbo užmokestis su priedais siekė 5384 eurus, tai yra 3257 eurus į rankas.

Valstybės kontrolieriaus Mindaugo Macijausko vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių sudarė 6212 eurų. Į rankas Valstybės kontrolės vadovas gauna 3758 eurus.

Kadenciją baigiančio šalies premjero Sauliaus Skvernelio vidutinis (paskirtasis) darbo užmokestis siekia 5766 eurus, neatskaičius mokesčių, – 3488 eurus į rankas.

Valstybės tarnautojai taip pat gauna priedą už stažą, kuris siekia 1 proc. pareiginės algos už kiekvienus tarnybos valstybei metus. Šio priedo suma negali viršyti 30 proc.

Lenkiančių bus, bet nedaug

Didesnius nei LRT vadovės darbo užmokesčius, nuo kitų metų pakėlus jos atlyginimą, gaus tik šalies vadovas Gitanas Nausėda ir Lietuvos banko valdybos nariai bei pirmininkas.

Lietuvos Respublikos prezidento atlyginimas kas mėnesį siekia 9680 eurų, neatskaičius mokesčių, tai yra 5856 eurus į rankas).

Kaip numato prezidento įstatymas G. Nausėdos mėnesinis darbo užmokestis yra lygus 55 pareiginės algos baziniams dydžiams. Šiuo metu ši suma siekia 176 eurus.

Respublikos prezidento Vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius kas mėnesį gauna 4150 eurų atlyginimą, neatskaičius mokesčių, – 2510 eurų į rankas.

Tarp gaunančių didžiausius atlyginimus šalies pareigūnų, gerokai išsiskiria Lietuvos banko (LB) valdybos nariai – jų vidutinis nustatytasis atlyginimas „ant popieriaus“ 2020 m. rugsėjį siekė net 12 135 neatskaičius mokesčių, 7341 eurą į rankas.

Lietuvos banko įstatyme numatyta: LB valdybos pirmininko atlyginimas lygus penkiems piniginio tarpininkavimo įstaigų darbuotojų vidutiniams mėnesiniams darbo užmokesčiams, skelbiamiems Lietuvos statistikos departamento (LSD). Departamento duomenimis, šių metų II ketvirtį šis skaičius siekė 2498,9 eurų. Atitinkamai LB valdybos pirmininko atlyginimas neatskaičius mokesčių siekė 12 435 eurus, arba 7523 eurus į rankas. 

2020 12 09 08:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt