trečiadienis, liepos 28 d.
Lukiškių aikštėje vėl bus pliažas? E. Gentvilas registruos Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo atšaukimo projektą
Goda Košinskytė
Fotobankas
Lukiškių aikštės papludimys

Seimo narys Eugenijus Gentvilas ruošiasi įregistruoti Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo atšaukimo projektą. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas teigia, kad įstatymas yra neveiksnus, o ir Seimo nariams nevertėtų diktuoti kas turi būti jaučiama viešose erdvėse.

Eugenijus Gentvilas atskleidė, ilgai nelauksiantis ir įstatymo atšaukimo projektą registruosiantis jau visai netrukus. Tvirtino, kad projektą nori dar kartą peržiūrėti bei pasitarti su teisininkais. Tai ruošiasi padaryti per ateinančias kelias dienas.

Įstatymas neveikia, tai gal pasakykime, kad karalius – nuogas, o šitas kūrinys yra bereikšmis ir beprasmis.

Seimo narys įstatymo atšaukimo projektą registruos dėl kelių priežasčių: „Negalima dvasinių ar moralinių dalykų priiminėti kaip įstatymo normą. Įstatyme skamba tokie dalykai, kad Lukiškių aikštė turi būti susikaupimo vieta, t.y. kokia nuotaika turi būti aikštėje, mano manymu, tai kvailystė.“

„Antras dalykas, tai yra savivaldos funkcija. Valstybės, įstatymų lygyje yra nurodinėjama savivaldai. Čia yra subsidiarumas – kas gali būti atlikta savivaldybės lygyje, neturi būti peržengta į aukštesnį lygį. Šioje vietoje Seimas pažeidė subsidiarumo principą“, – pridūrė E. Gentvilas.

 „Trečias argumentas – įstatymas neveikia. Priėmė, pasidžiaugė kaip dabar pliažų nebus ir kas iš to? Pasipiktinimą sukėlė to pliažo įrengimas, man jis irgi nekėlė didelio malonumo, bet įrodinėti mes negalime“, – savo nuomonę dėstė Seimo narys. 

Alfa.lt primena, jog 2020 m. balsavimo metu trys Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai balsavo prieš šio įstatymo priėmimą, vienas – susilaikė. Priimtu įstatymu buvo numatyta, kad memorialiniai Lukiškių aikštės akcentai privalės apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą. Be to, įstatyme teigiama, jog aikštės naudojimas ir tvarkymas turi užtikrinti rimtį bei deramą pagarbą žuvusiesiems.

2021 07 13 16:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt