antradienis, liepos 5 d.
LVAT nutraukė bylą dėl prievolės per pandemiją pradinukams dėvėti kaukes
BNS
Unsplash
Vaikai

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį nutraukė bylą dėl per pandemiją egzistavusios prievolės pradinių klasių moksleiviams ugdymo įstaigose dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

„Byla nutraukta išnykus teisiniam pagrindui“, – BNS sakė teismo atstovė Neringa Lukoševičienė.

Į teismą dėl minėto sveikatos apsaugos ministro sprendimo kreipėsi opozicinių partijų ir frakcijų atstovai. Jie kėlė klausimą, ar įpareigojimas mokiniams dėvėti kaukes atitinka Konstitucijos nuostatą, kad žmogaus orumas yra neliečiamas, bei geriausius vaiko interesus.

Privalomos kaukės mokyklose uždarose patalpose vyresniems mokiniams buvo įvestos pernai lapkritį, o gruodį toks reikalavimas nustatytas ir pradinukams. Kovo 2 d. jis panaikintas.

Ministerija teigė, jog tokių apsaugos priemonių reikėjo, kad koronavirusas mažiau plistų mokyklose, šios nebūtų uždarytos, mažiau gyventojų susirgtų ir neapkrautų ligoninių.

Lietuvoje per pandemiją nuo COVID-19 buvo registruota mažamečių vaikų ir paauglių mirčių.

Vasarį LVAT išplėstinė teisėjų kolegija kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydama ištirti, ar sprendimas dėl kaukių dėvėjimo neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui, Konstitucijoje įtvirtintam žmogaus privatus gyvenimo neliečiamumui, taip pat nuostatai, kad įstatymas ir teismas saugo, jog niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeiminį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą.

Taip pat prašyta ištirti, ar nurodymas dėvėti kaukes vaikams neprieštarauja Civilinės saugos įstatymui.

Balandį Konstitucinis Teismas bylą grąžino LVAT. Jis sakė, jog ši prievolė jau atšaukta, o pareiškėjas „nepateikė aiškių teisinių argumentų savo abejonėms dėl ginčyto teisinio reguliavimo atitikties Konstitucijai ir įstatymui pagrįsti“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 06 02 17:35
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt