šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
LVŽS pagalba LSDDP gali atsisukti prieš ją
Rugilė Andrejevskytė
Fotobankas
Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) gali nukentėti nuo savo pačios ginklo. Jeigu Saulius Skvernelis sukurtų savo partiją, ji galėtų pretenduoti į valstybės biudžeto asignavimus. Ši galimybė atsirado dar 2018 m., kai LVŽS ir Lietuvos socialdemokratų darbo partija, atskilusi nuo Lietuvos socialdemokratų partijos, priėmė įstatymo pataisas, leidžiančias atskilusioms parlamentinėms partijoms gauti lėšų iš valstybės.

Rugsėjo 7 d. S. Skvernelis paskelbė, kad traukiasi iš LVŽS frakcijos Seime ir kuria naują frakciją „Vardan Lietuvos“. Šioje frakcijoje šiuo metu yra 13 Seimo narių, iš kurių 9 buvę LVŽS frakcijos nariai. Jau anksčiau buvo manoma, kad S. Skvernelis kurs naują politinę partiją, kai 2019 m. paskelbė, jog registruoja ženklą „Tėvynės labui“.

Finansavimas skiriamas tik naujoms partijoms

Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovės Ingos Ramavičienės teigimu, S. Skvernelis gauti finansavimą galėtų tik tuo atveju, jei įkurtų naują partiją. Jeigu atskilę Seimo nariai prisijungtų prie jau egzistuojančios partijos – finansavimas nebūtų teikiamas, net jei partija negauna pinigų iš valstybės biudžeto.

Kiek galbūt būtų skiriama pinigų naujai partijai, VRK nesako, teigdama, jog neaišku, ar tikrai bus steigiama nauja partija.

VRK valstybės biudžeto asignavimus politinėms partijoms skirsto du kartus per metus: balandžio 15 d. ir lapkričio 15 d. Tam, kad gautų valstybės biudžeto asignavimus, politinė partija rinkimuose turi būti surinkusi du procentus rinkėjų balsų.

„Vardan Lietuvos“ frakcijos nariais taps Saulius Skvernelis, Algirdas Stončaitis, Lukas Savickas, Linas Kukuraitis, Rima Baškienė, Rūta Miliūtė, Tomas Tomilinas, Laima Nagienė, Laima Mogienė, Zenonas Streikus, Vytautas Bakas, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius.

2021 09 13 08:46
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt