antradienis, rugpjūčio 9 d.
M. Maldeikis pasipiktino buvusiam M. Puidoko padėjėjui siūloma bausme ir atskleidė visą kyšio istoriją: kas iš tiesų užsakė?
Alfa.lt
Facebook
Matas Maldeikis

Pirmadienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad buvusiam Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjui Kęstučiui Motiečiui prašo skirti 5 tūkst. eurų baudą už bandymą papirkti Seimo narį Matą Maldeikį. Pats M. Maldeikis viešai paskelbė, kad tokia bauda jam atrodo nepagrįstai maža.

Pasipiktinimą siūloma bauda politikas antradienio rytą išreiškė feisbuke, svarstydamas, kad tokia maža bauda siunčia prieštaringą žinią visuomenei.

„Pakalbam apie korupciją.

Skaitau prokuratūros paskelbtą informaciją, kad Seimo narį bandęs papirkti žmogus pripažino tai padaręs, todėl turės sumokėti 5000 eurų baudą. Viskas? Seimo nario papirkimas kainuoja 5000? 10 kartų mažiau nei siūlytas kyšis? Kur užsakovas? Kur tikrasis vykdytojas?“ – retoriškai klausė M. Maldeikis.

Neskoningai juoda kortelė

Seimo narys taip pat detaliai aprašė visą istoriją, kaip jam buvo siūlomas kyšis.

„2021 balandžio 27 dieną, po balsavimų rytinėje plenarinėse sesijoje, eidamas į savo kabinetą, prie durų sustabdė jaunuolis. Susidarė įspūdis, kad jis tiesiog ėjo pro šalį ir susidūrėme netyčia.

Pasako, kad dirba Puidoko padėjėju ir ėjo link jo kabineto – mūsų kabinetai šalia. Kalbant kažkokius small talk apie tuo metu aktualų karantino klausimą, jis užeina į mano kabinetą. Drąsiai atsisėda priešais mane – mane nuo jo dabar skiria du stalai. Pasakoja jau daug metų dirbantis Seime, visus pažįstantis. Anksčiau pas Simuliką, dar kitus. Netikėtai pradeda pasakoti apie problemas su kuriomis, dėl karantino, susiduria lošimų verslas ir ypač sunkią jiems situaciją.

Vyriokas šauna – vyriausybėje guli įstatymas, kuriuo lošimo automatai turėtų būti prijungti prie kažkokios bendros sistemos. Suprantu, kad kalbama apie sistemą, kuri leistų matyti pinigų tėkmę lošimo automatuose. Tuo metu vis dar galvojau, kad kalbu su nenusisekusiu lobistu ir, mąstau, kaip dabar dėl šito briedo turėsiu pildyti bendravimo su lobistu formą.

Kalbant jis atsistoja, apeina stalą ir iš piniginės išsitraukia vizitinę kortelę – neskoningai juodą. „Jūs lobistas“ – klausiu. „Ne ne“, juokdamasis atsako svečias, kortelė ne jo. Tiesiog atstovauja lošimų verslą. Pasakoja apie Vyriausybėje gulinčio projekto blogį ir kad neturi priėjimo Vyriausybėje – kiek darbo vietų bus prarasta, kaip sunku karantino metu verslui. Paima nuo stalo lapelį, tušinuką ir kažką parašęs pastumia link manęs, sakydamas, kad jeigu, įkalbėjęs kolegas frakcijoje, padėčiau šį projektą numarinti, jie neliktų skolingi ir pastumia lapelį.

Ten „50k“.

Tiesą pasakius stipriai pasimetu. Jausmas kaip sulėtintame kine. Kodėl pas mane, kas darosi, – abejoja protas. Paaiškinu, kad ne ten kreipėsi, aš tokių dalykų netoleruoju. Įsivyrauja įtampa. Jaučiasi, kad jis irgi nežino kaip reaguoti. Situaciją išgelbėja skambutis, turiu eiti. Atsisveikiname ir išeiname skirtingomis kryptimis.

Grįžęs į kabinetą skambinu į STT ir su įrodymais nueinu iki jų būstinės Jakšto gatvėje.

Pareigūnai išklauso, jiems tai irgi netikėta. Po kelių dienų kriminalistai, pasidomėję, pasakoja, kad pataikyta ant rimtų reikalų…

Prasideda įdomesnis periodas – nes, pasirodo, kyšininkai turi taisyklę grįžti „pasitikrinti“. Gaunu „blakę“ kurią nešioju su savimi. Po mėnesio jis grįžo…

Vėliau mane užkalbino ir gerbiamas Puidokas, kurio paklausiau, ar jo „padėjėjas kriminalas“. Ne ne, – sako jis, ir pradeda vardinti Seimo narius su kuriais „padėjėjas“ veda reikalus...“ – rašė M. Maldeikis.

Neatsakyti klausimai

Seimo narys taip pat svarstė, kad K. Motiečiui siūloma bauda yra „juokelis“, o pačioje istorijoje dar yra neatsakytų klausimų – kodėl tik tokia bauda, kas organizavo kyšio davimą?

„Korupcija yra vėžys, graužiantis valstybę. Tokie dalykai turi būti vakcinuoti iš pagrindų. Keista, kai sužinai, kad buvau pirmas Seimo narys atėjęs dėl siūlyto kyšio…

Tikiuosi, kad prokuratūros žinutė apie baudą yra juokelis ir laukiu rimtų pasekmių. Kitaip visuomenė turi pamatyti medžiagą byloje ir pati nuspręsti, kas iš tiesų užsakė, kokie veikiantys personažai, kaip ir kiek. Nes prokuratūra juk neturi ką slėpti, jeigu duoda tokią baudą? Ar turi ką slėpt ir nori bylą tyliai numarint? Net laikas pasirinktas geras – pasibaigus sesijai...“ – rašė M. Maldeikis.

2022 07 12 15:32
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt