ketvirtadienis, gegužės 26 d.
M. Navickienė tikisi, kad pasikeitusi testų tvarka skatins skiepijimąsi
BNS
Fotobankas
Monika Navickienė

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė viliasi, kad nuo trečiadienio įsigaliojanti tvarka, kai nevakcinuoti ir nepersirgę darbuotojai turės tikrintis savo lėšomis, sumažins nepasiskiepijusių skaičių darbovietėse.

„Norėčiau raginti ir tikėtis, kad visgi nepasiskiepijusių darbuotojų skaičius darbovietėse mažės ir šita priemonė taip pat šiek tiek darys įtaką tam sprendimui, kad žmonės geriau nemokamai pasiskiepytų, negu leistų savo uždirbamus pinigus testavimui, kurio nereikėtų, jeigu žmogus priimtų sprendimą vakcinuotis“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė Monika Navickienė.

Pasak jos, skiepai yra tinkamiausias kelias užtikrinti saugumą, ir jeigu žmonės, norėdami likti darbo rinkoje, nesirenka šio kelio ne dėl medicininių priežasčių, „vadinasi, jie savo pasirinkimu prisiima šitą kaip ir pareigą mokėti už tai, kad ta aplinka darbovietėje būtų saugesnė“.

Ji skeptiškai vertina galimybę nemokėti nedarbo išmokų nepasiskiepijusiems asmenims, jeigu toks pasiūlymas būtų pateiktas.

„Matyčiau apsunkinimų įgyvendinant tokią priemonę, nes visgi tai yra draudiminis aspektas ir tam tikri teisėti lūkesčiai, kurie yra žmonių, nes jie turi stažus, sumokėtus mokesčius už tam tikras draudimo sritis. (...) Bet kuriuo atveju, jeigu darbdavių pasiūlymas bus, tai mes Vyriausybėje ar atskirose ministerijose visada apsvarstome visus pasiūlymus“, – sakė M. Navickienė.

BNS primena, kad nuo trečiadienio galimybių pasui gauti nebetiks antigeno testas – galios tik PGR, o nevakcinuoti ir nepersirgę darbuotojai turės tikrintis savo lėšomis. Taip pat įsigalioja reikalavimas pradinukams mokyklose dėvėti kaukes.

Vyriausybės sprendimu nuo gruodžio 1 d. keičiasi reikalavimai norintiems gauti galimybių pasą: nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas, reikės neigiamo PGR tyrimo atsakymo, kuris galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Kaip ir iki šiol, galimybių pasą galės gauti pagal visą schemą nuo koronaviruso pasiskiepiję žmonės bei persirgę COVID-19.

Privalomai testuotis turintiems asmenims bei kitiems asmenims galimybių pasas bus išduodamas tik atlikus mokamą PGR tyrimą. Nemokamai šį tyrimą galės atlikti nėščiosios ir turintys medicininių kontraindikacijų skiepui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 01 09:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt