trečiadienis, spalio 5 d.
Maisto produktai brangsta jau daug mėnesių: kas brango labiausiai ir ko reikėtų skubėti nusipirkti?
Alfa.lt
Erikas Ovčarenko/BNS
Maistas

Liepos mėnesį maisto kainos ir toliau augo: daugiausiai brango saulėgrąžų aliejus, pasterizuotas pienas ir grietinė, pigo tik viena prekė – bulvės. Nenumaldomas kainų augimas vyksta jau kelintą mėnesį iš eilės.

Kainų palyginimo portalo Pricer.lt liepos mėnesio maisto kainų apžvalga parodė, kad liepos mėnesį maisto produktų kainos dar šiek tiek pabrango palyginti su birželio mėnesiu.

Portalo kainų analizė rodo, kad pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse palyginti su birželio mėnesiu brango 0,26 euro ir buvo 16,31 euro brangesnis nei praeitų metų liepos mėnesį.

Kur pigiausia, o kur brangiausia?

Pricer.lt remdamasis Lietuvos Respublikos Statistikos departamento perkamiausių prekių sąrašu sudaro pigiausių prekių kainų tyrimo sąrašą. Šiame sąraše būna perkamiausi, plačiausiai vartojami maisto produktai.

Pigiausių maisto prekių krepšelio kainų reitingo viršuje šių metų liepą išliko prekybos centras „Maxima“, ten prekių krepšelio kaina siekia 61,13 euro ir tai yra 1,63 euro pigiau nei birželio mėnesį. „Barbora“ kainas sumažino 3,77 euro ir lieka antroje vietoje, ten pigiausio maisto prekių krepšelio kaina siekia 66,90 euro.

„Rimi“ padidino kainą 1,49 euro ir atsistojo į trečią vietą, ten krepšelio kaina dabar siekia 68,52 euro.

„Norfa“ mažino krepšelio kainą 1,20 euro ir liko ketvirtoje vietoje, krepšelio kaina šioje parduotuvėje liepos mėnesį siekė 69,01 euro.

„e-Rimi“ padidino kainas 0,66 euro ir atsistojo į penktą vietą, krepšelio kaina internetinėje parduotuvėje siekė 70,68 euro.

„Lidl“ taip pat padidino pigiausių prekių krepšelio kainą 0,45 euro ir pakilo į šeštą vietą, ten prekių kaina siekė 72 eurus.

„Last Mile“ padidino kainas 1,13 euro ir yra septintoje vietoje su prekių krepšeliu, kurio kaina 75,47 euro. Parduotuve „Iki“, padidinusi krepšelio kainą 4,93 euro, lieka paskutinėje, aštuntoje, vietoje, kur prekių krepšelio kaina siekia 75,86 euro.

Skirtumas tarp pigiausio („Maxima“) ir brangiausio („Iki“) prekių krepšelio yra 14,73 euro.

Brango beveik viskas

Pricer.lt stebimų 52 prekių brango 51 prekė, o pigo tik viena. Iš viso reikšmingai (10 proc. ir daugiau) pabrango 45 prekės iš 52 stebimų.

Kaip nurodo portalas, pigiausias saulėgrąžų aliejus brango labiausiai. Praėjusių metų liepos mėnesį šio aliejaus kaina siekė 1,23 euro, o šią liepą – 3,13 euro.

Pigiausias pasterizuotas pienas 2,5 proc. riebumo pabrango nuo 0,39 euro iki 0,76 euro. Pigiausia 30 proc. riebumo grietinė pabrango nuo 0,81 euro iki 1,55 euro. Brango ir varškė, ir kiaušiniai, ir makaronai. Malta kava „Jacobs Kronung“ pabrango nuo 4,66 euro iki 7,98 euro.

Pigo tik vienintelė prekė – bulvės. Praėjusių metų liepą 1 kg bulvių kaina siekė 0,66 euro, o šių metų liepą – 0,60 euro.

Kainas stebinčio portalo Pricer.lt steigėjas ir vadovas Arūnas Vizickas teigia, kad šiuo metu „pigiai reikėtų nusipirkti energijos“. Kaip manoma, maisto produktai artimiausiu metu neturėtų pigti būtent dėl aukštų energetikos, kuro, žaliavų ir trąšų kainų.

2022 08 09 13:25
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt