šeštadienis, gegužės 21 d.
Marijampoliečių afera: už 100 eurų – vakcinuotis nuo COVID-19 kito asmens vardu
Dominykas Griežė
Fotobankas
Vakcinacijos procedūra

100 eurų – už tiek pašalinis asmuo gali sutikti vakcinuotis nuo koronaviruso jūsų vardu, jei tik pats nenorite skiepytis, bet galimybių paso norisi ir reikia.

Marijampolės apylinkės teisme už tokius bandymus nuteisti du Suvalkijos krašto gyventojai, Arūnas Šiupienius ir Lukas Augūnas, bandę įgyvendinti savotišką prekybą kūnu. Vyrai buvo nuteisti už tai, kad šių metų rugsėjo 10 d. A. Šiupienius pabandė pasiskiepyti prisistatydamas L. Augūno vardu – A. Šiupienius būtų gavęs vakcinos, o L. Augūnui būtų tekęs pažymėjimas, kad yra skiepytas, o kartu galbūt ir galimybių pasas.

Schema buvo paprasta – Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centre apsilankęs L. Augūnas su savo asmens dokumentu pasiėmė skiepų taloną ir išėjęs į lauką šį dokumentą perdavė A. Šiupieniui bei palydėjo į sveikatos priežiūros centrą. Atėjęs vyras jau ruošėsi skiepytis, tačiau, kaip paaiškėjo, vyrai nebuvo visko iki galo apgalvoję – kai medicinos darbuotoja skiepų kabinete paprašė jo duoti asmens dokumentą, A. Šiupienius pateikė savo asmens dokumentą, kadangi L. Augūnas saviškio nebuvo davęs. Taip gan greitai išaiškėjo apgaulė.

Apklaustas ikiteisminio tyrimo metu A. Šiupienius atskleidė, kad rugsėjo 10-ąją kartu su draugu ėjo gatve Marijampolėje, kai privažiavo automobilis, jame sėdėjęs L. Augūnas pasiūlė 100 eurų, jei vyras už jį pasiskiepys. A. Šiupienius prieš tai jau buvo gavęs dvi vakcinos dozes, tačiau dėl 100 eurų neatsisakė ir trečiosios. Tuomet L. Augūnas vyrą nusivežė iki sveikatos priežiūros centro, suorganizavo skiepų taloną ir nurodė eiti skiepytis.

Kai medicinos darbuotoja išaiškino, kad vyras atėjo skiepytis už kitą asmenį, ir paklausė, kodėl šis taip elgiasi, A. Šiupienius buvo atviras – dėl pinigų.

L. Augūnas pateikė kitokią įvykių versiją – vyras tyrėjams pasakojo, kad tądien atvežė skiepytis savo draugę, tačiau pats skiepytis bijojo dėl sveikatos. Vienu metu šalia sveikatos priežiūros centro tarp L. Augūno esą užsimezgė kalba su vyresniu vyriškiu, kuriam ir pasiguodė, kad nenori skiepytis, o šis atsakė, kad galėtų vakcinuotis už pašnekovą. Anot L. Augūno, vyras tikino, kad viskas bus legalu, o jis jokio atlygio už tokią paslaugą nežadėjo.

Bylą išnagrinėjęs teismas nesiaiškino, ar L. Augūnas pats susirado „donorą“ vakcinai ir siūlė atlygį, ar visgi A. Šiupienius pasisiūlė skiepytis iš geros valios – abu vyrai buvo pripažinti kaltais dėl bandymo apgauti sistemą. Tačiau bausmės vyrams teko nevienodos – A. Šiupieniui buvo skirta 120 valandų viešųjų darbų, kuriuos teks atlikti per pusmetį, o L. Augūnui – 1 tūkst. eurų bauda. Pastarosios vyrui net neteks mokėti – kadangi tokią sumą dar iki teismo nuosprendžio buvo sumokėjęs kaip užstatą, teismas nutarė jau sumokėtus pinigus įskaityti kaip baudą ir jų negrąžinti.

2021 10 28 20:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt