antradienis, lapkričio 30 d.
Migrantų grupės pasienyje didėja, teigia VSAT vadas
BNS
VSAT
Pasienis

Per pastarąją parą pasienyje su Baltarusija apgręžti 126 migrantai, siekę neteisėtai patekti į Lietuvą, jų grupės didėja, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

„Per praėjusią parą 126 neteisėti migrantai bandė neteisėtai atvykti į Lietuvą, nė vienas iš jų nebuvo įleistas, visi buvo apgręžti ir grįžo į Baltarusijos Respublikos teritoriją. Taip pat mes matome tendenciją, kad neteisėtų migrantų grupės didėja. Didžiausia grupė, kuri buvo sulaikyta, sudarė apie 80 neteisėtų migrantų“, – LRT televizijai pirmadienį sakė R. Liubajevas.

Anot jo, daugiausia pažeidimų ir sulaikymų fiksuojama Varėnos pasienio rinktinės ruože.

VSAT vadas akcentavo, kad padėtis pasienyje „išlieka įtempta, bet kontroliuojama“. Anot jo, provokacijų ar incidentų užfiksuota nebuvo, migrantai „gan taikiai grįžta į Baltarusiją“.

„Per savaitgalį pavyko užkirsti kelią atvykti į Lietuvą 240 migrantų. Pastebėjome tokį neteisėtų migrantų didėjimą jau nuo praėjusio antradienio, vidutiniškai bando neteisėtai atvykti į Lietuvą apie 130 asmenų per parą“, – LRT televizijai sakė R. Liubajevas.

Tarnybos vadovas tvirtina, kad iš kolegų Lenkijos pareigūnų nuolat gauna informacijos apie sudėtingą situaciją Baltarusijos pasienyje su Lenkija. Pasak jo, pranešama apie bandymus jėga prasiveržti per sieną, apie tai, kad migrantai elgiasi „gan agresyviai“, nuo jų veiksmų nukentėjo ir pareigūnai.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 15 09:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt