antradienis, spalio 19 d.
Migrantų stovykloje kuriasi kastų sistema, vyksta seksualinis išnaudojimas
BNS
Scanpix
Migrantų stovykla Rūdininkuose

Rūdninkų migrantų stovykloje Šalčininkų rajone formuojasi kastų sistema, vyksta seksualinis išnaudojimas, o kai kurie vargingi migrantai priversti užsiimti prostitucija tarp vyrų, rašo portalas 15min.lt, remdamasis šaltiniais bei „Raudonojo kryžiaus“ informacija.

Pasak portalo, kastos stovykloje formuojasi tautybės, rasės ir pilietybės pagrindu: aukščiausiai kastai priklauso arabai ir kurdai, žemesnei – migrantai iš Afrikos valstybių, Afganistano, Sirijos. Žemiausios kastos Rūdninkų ir kitose stovyklose tampa Šri Lankos, Indijos ir kitų to regiono valstybių gyventojai. Hierarchija taip pat priklauso nuo pinigų ar fizinės jėgos.

Silpnesni stovyklų gyventojai reketuojami sumokėti už naudojimąsi dušu, skirtingos kastos naudojasi skirtingais tualetais.

Šaltiniai portalui taip pat patvirtino apie Rūdninkų stovykloje egzistuojantį seksualinį išnaudojimą ir prostituciją, taip teigė ir du stovykloje gyvenantys migrantai.

Stovykloje gyvenantys migrantai taip pat teigia iš kai kurių pareigūnų galintys įsigyti cigarečių ir alkoholio.

Rūdninkų stovykloje apgyvendinta apie 750 vyrų. Jauniausiam gyventojui – 12 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 03 11:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt