ketvirtadienis, vasario 25 d.
Ministras L. Linkevičius: Lietuva remia patikimą, individualiais pasiekimais grįstą ES plėtros politiką
tiesa.com
urm

Rugpjūčio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujančioje Suomijoje vykusiame neformaliame ES užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich), kurio metu diskutuota apie situaciją Persijos įlankoje, ES regioninio bendradarbiavimo su Vakarų Balkanų šalimis ir ES politikos Arkties regione klausimais.

Prieš Gymnich susitikimą vykusiame bendrame ES užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime buvo apsikeista nuomonėmis dėl šalių narių atsparumo hibridinėms grėsmėms didinimo.

Susitikimo metu ypatingas dėmesys skirtas situacijai Persijos įlankos regione. Ministrai aptarė Irano veiksmus susijusius su Irano branduolinio susitarimo įsipareigojimų nesilaikymu, įtemptą situaciją Hormūzo sąsiauryje ir politinius nestabilumas Jemene.

Didesnis ES dėmesys Arkties temai yra vienas iš ES Tarybai pirmininkaujančios Suomijos tikslų. Diskusijos ES politikos Arkties regione metu akcentuoti klimato kaitos, laisvos navigacijos, didesnio ES įsitraukimo regione klausimai.

Diskusijos regioninio bendradarbiavimo su Vakarų Balkanų šalimis metu aptartos Vakarų Balkanų regiono šalių integracijos į ES perspektyvos, ES regioninio bendradarbiavimo su šiomis šalimis stiprinimas.

Ministras L. Linkevičius minėjo, kad Lietuva remia patikimą, individualiais pasiekimais grįstą ES plėtros politiką, ir pabrėžė, kad ES plėtros procesas turi būti grindžiamas konkrečiomis reformomis, o ne kalendorine data.

2019 08 31 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt