antradienis, rugpjūčio 9 d.
Ministrė: Lietuva turi gintis ir neatsitrauks nuo savo sprendimų dėl migrantų
BNS
Teodoras Biliūnas/BNS
Migrantai

Lietuva turi gintis ir neatsitrauks nuo savo sprendimų dėl migrantų, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Lietuva ėmėsi visų svarbių sprendimų ir priemonių, kad apsaugotų savo nacionalinį saugumą ir Europos Sąjungos išorės sieną, šiuo metu mes nematome, kad situacija ženkliai pasikeitusi, kad mes galėtume atsitraukti nuo savo sprendimų. Lietuva tikrai ginsis, jei tokios grėsmės išliks“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė A. Bilotaitė.

Komentuodama Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) sprendimą, jog Lietuvos teisės normos, nesuteikiančios galimybės neteisėtiems migrantams prašyti prieglobsčio ir leidžiančios juos sulaikyti vien dėl patekimo į šalį neteisėtai, prieštarauja Europos direktyvoms, ministrė teigė, jog prieglobsčio prašyti galima.

„Lietuvoje yra sukurta sistema, kad įmanoma pateikti prieglobsčio prašymus, nėra taip, kad mes nesudarome galimybės. Mes sudarome galimybę, t. y. ambasadoje, tam tikruose pasienio kontrolės punktuose – deja, mes matome, kad noro pasinaudoti, dėl suprantamų priežasčių ir režimo dalyvavimo tame procese, tokių pavyzdžių mes nematome“, – kalbėjo ministrė.

Anot jos, Lietuvos priimti sprendimai buvo būtini ne tik dėl šalies nacionalinio saugumo, bet ir siekiant apsaugoti Europos Sąjungos (ES) išorės sieną.

„Manau, tas argumentas labai aiškus, mes sudarome galimybę (teikti prašymus), kalbant apie kitas priemones, kurių ėmėsi Lietuva, tos priemonės buvo kompleksas tam, kad mes galėtume apsisaugoti ir neatverti naujo migracijos kelio, t. y. problema, kuri būtų buvusi ne tik Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai“, – teigė A. Bilotaitė.

Ji taip pat tvirtino, jog Lietuvos priimti veiksmai buvo derinami su tarptautinėmis institucijomis, Europos Komisija, o dabartinis teisinis reglamentavimas dėl neteisėtų migrantų nebeatitinka realijų, tad Lietuva siekia keisti taisykles.

„Iki šiol Europa nebuvo susidūrusi su tokio pobūdžio ataka. Iki šiol migracijos politika buvo visai kitokia, ir teisės sistema tam buvo pritaikyta. Tokioms situacijoms, kuri vyksta prieš Lietuvą, sistema nebuvo pritaikyta, ir todėl mes siekiame pokyčių“, – pažymėjo A. Bilotaitė.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas ketvirtadienį paskelbė, kad Lietuvos teisės normos, nesuteikiančios galimybės neteisėtiems migrantams prašyti prieglobsčio ir leidžiančios juos sulaikyti vien dėl patekimo į šalį neteisėtai, prieštarauja Europos direktyvoms.

Teisėjų kolegija tokį prejudicinį sprendimą ketvirtadienį priėmė skubos tvarka, išnagrinėjusi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašymą migranto M. A. byloje.

ES Teismas nurodė, kad tiek neteisėtų migrantų sulaikymas karo, nepaprastosios padėties ar ekstremalios situacijos metu vien dėl buvimo šalyje nelegaliai, tiek ir galimybės prašyti prieglobsčio nesuteikimas prieštarauja Bendrijos direktyvoms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 07 01 12:34
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt