antradienis, liepos 7 d.
Mirė E. coli bakterijomis užkrėstą Lidl burgerį suvalgęs vaikas
tiesa.com
stop kadro nuotrauka

Escherichia coli - lazdelės formos bakterija, randama šiltakraujų organizmų žarnynuose. Dauguma E. coli bakterijų yra nepavojingos, jos - natūrali žarnyno mikrofloros dalis, gaminanti vitaminą K2 ir sauganti organizmą nuo pavojingų patogenų įsisavinimo, tačiau kelios padermės gali sukelti sunkų apsinuodijimą. 

Ligos, sukeltos E. Coli plinta fekaliniu-oraliniu būdu - per išmatas.   

Pavojingos E. Coli padermės gali sukelti Krono ligą, gastroenteritą, naujagimių meningitą, šlapimo takų infekcijas ir hemoraginį kolitą. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai - pilvo srities spazmai, viduriavimas, pykinimas, karščiavimas, hemoraginis kolitas (stiprus skausmas pilvo srityje,viduriavimas su kraujo priemaiša, tenezmai).  

Rečiau pasireiškia žarnyno nekrozė su įvairiomis komplikacijomis. Ypač jautrūs šiems parazitams - vaikai. Vaikams ir senoliams pasitaiko itin pavojingų atvejų, kuomet E. Coli bakterijų padermė gamina toksiną (tiga), kuris sukelia ankstyvą raudonųjų kraujo kūnelių žūtį. Tokia ligos eiga gali sukelti inkstų nepakankamumą ir net baigtis mirtimi.   

Viena iš istorijų, išgarsinusių šį užkratą įvyko Prancūzijoje, 2011 metais. Pavojinga E. Coli bakterijų padermė užkrėtė jautienos burgeriams skirtą mėsą, kurią parduotuvių tinklui Lidl pardavė Šiaurės Prancūzijoje, Saint-Dizier įsikūrusi firma SEB.   

2017 metais SEB savininkas Guy Lamorlette buvo teisme apkaltintas didelio masto apsinuodijimo maistu sukėlimu - užkrėsti buvo 15 vaikų - ir sėdo į kalėjimą dviems metams. Jam taip pat buvo skirta sumokėti €50,000 baudos.

Guy Lamorlette advokatas teigia ketinantis skųsti nuosprendį aukštesniajam teismui.   

Nolan Moittie buvo vienas vaikų, užkrėstų pavojingomis E. coli bakterijomis. Vaikui tuomet buvo vos du metukai. Šeštadienį jis mirė sulaukęs 10 metų amžiaus.   

2011 metais visi 15 į Lille ir Douai ligonines atvežtų vaikų rodė sunkius žarnyno bei inkstų užkrėtimo simptomus.   

Nolaną bakterijų sukelta liga paveikė labiausiai ir didžiąją gyvenimo dalį berniuką teko intensyviai slaugyti. E. Coli sukėlė sunkius nervų sistemos pažeidimus. Florence Rault, Nolan Moittie Šeimos advokatas teigė, kad Nolano mirtis atėjo po itin ilgos kankynės: berniuko galūnės buvo deformuotos, kaulai - trapūs, jam buvo atlikta nesuskaičiuojama daugybė operacijų, jis nebegalėjo valgyti, ryti, kalbėti ar judėti, tad jo gyvybę palaikė tik tiesiai į skrandį įvestas vamzdelis ir kiti medicininiai aparatai.   

Vaikas prarado gebėjimą valdyti 80% kūno, iš pradžių hospitalizuotas buvo dėl skausmo, ligoninėje jam sustojo širdis, vėliau jis paniro į komą. Vaiko mirtis taip pat įvyko sustojus širdžiai, medikams paralyžiuoto vaiko atgaivinti nepavyko.   

Manoma, kad jį paveikė bakterijų E. coli O157 padermė.

2019 09 17 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt