pirmadienis, sausio 17 d.
Mįslinga istorija Ukmergėje: keistuolį milijonierių nušovė jo paties machinacijų auka?
Dominykas Griežė
Alfa.lt
Rimantas Baltušis

Vilniaus apygardos teismas ėmėsi nagrinėti išties neeilinės žmogžudystės, įvykdytos 2020 m. rugsėjį Ukmergėje, aplinkybes. Linų g. esančiame buvo rastas nušautas vyras, šio kišenėse – 3 tūkst. eurų. Greitai paaiškėjo, kad vyras elgėsi taip, lyg būtų asocialus, ir atrodė benamis, tačiau išties turėjo nemažai turto Vilniuje ir Kaune.

Mįslingas nužudytasis, paslaptingas įtariamas žudikas, mįslingos nužudymo aplinkybės ir dar keistesni nusikaltimo motyvai – taip galima kalbėti apie nusikaltimą, kurio aplinkybes šiuo metu aiškinasi Vilniaus apygardos teismas.

Kai 2020 m. rugsėjo 10-11 dienomis paaiškėjo, kad Ukmergėje, Linų gatvėje esančiame name, rastas negyvas žmogus, iš pradžių mįslinga istorija nekvepėjo. Tačiau toliau ji darėsi vis keistesnė ir neįprastesnė – kartu su lavonu rasti ir keli tūkstančiai grynaisiais, mestos didelės pajėgos Ukmergėje surasti ginkluotą įtariamąjį, pasitelkti „Aro“ kovotojai. Greitai paaiškėjo, kad ne tik nužudymo aplinkybės neįprastos, bet ir pati auka – neeilinė; žiniasklaidai ėmus domėtis mirusiojo asmenybe, vietiniai gyventojai nurodė, kad auka buvo gerai žinoma Ukmergėje, tačiau elgėsi taip, lyg būtų benamis, gyveno lūšnoje, kaulydavo iš praeivių pinigų. O po nužudymo paaiškėjo, kad vyras buvo sukaupęs nemažai turto ir net iš varžytinių nusipirkęs namą, kuriame buvo nušautas.

Šiuo metu jau aišku: nužudytasis – neįprastą gyvenimo būdą gyvenęs Ukmergės gyventojas, verslininkas Valdas Jankovskis. Ar nužudytąjį galima buvo laikyti pasiturinčiu, atsakyti sunku, tačiau ganėtinai aišku, jog vyras išties turėjo nekilnojamojo turto, lėšų. Po mirties žiniasklaidoje skelbta, jog V. Jankovskis – ne šiaip pasiturintis verslininkas, bet milijonierius, turintis turto ir Ukmergėje, ir Kaune, ir Vilniuje.

Po nusikaltimo po truputėlį ėmė aiškėti ir galimi motyvai – įtarta, kad V. Jankovskis įsivėlė į konfliktą su buvusiu iš varžytinių pirkto namo savininku, kuris pastato neteko dėl skolų. Esą namo netekęs vyras jautė nuoskaudą, kurią išliejo šūviais, o po nusikaltimo ėmė slėptis užsienyje.

Mįslingi motyvai ir neįprasta pozicija

Įtariamasis V. Jankovskio žudikas buvo sulaikytas dar 2020 m. rudenį, iki šiol yra laikomas suimtas, o pirmadienį stojo prieš teismą. Paaiškėjo, kad tai – Ukmergės gyventojas Rimantas Baltušis (gim. 1970 m.), taip pat užsiimantis verslu ir vadovaujantis Kaune registruotai bendrovei.

Bylos duomenimis, 2020 m. rugsėjo 9 d. vakare Linų g. esančiame name tarp naujojo ir senojo savininko kilo konfliktas, kurio metu R. Baltušis, kaip įtariama, iš teisėtai laikyto pistoleto „Makarov“ keletą kartų šovė į V. Jankovskį, peršovė galvą, rankas ir kojas, padarė iš viso 33 trauminius poveikius, galimai daužė vyrą pistoletu. R. Baltušis patvirtino, kad namuose turėjo seifą, jame laikė keturis legaliai įsigytus pistoletus, grynuosius ir brangius daiktus.

Vėliau R. Baltušis darbo reikalais išvyko į Šveicariją ir Vokietiją, šiose valstybėse ir buvo rastas.

Foto galerija.: new_000239967_0

Prieš teismą stojęs R. Baltušis laikosi itin neįprastos pozicijos – vyras teigė, kad visiškai nepripažįsta kaltinimų, tačiau parodymų neduos, o teismas turėtų vadovautis jo parodymais, duotais ikiteisminio tyrimo teisėjui.

Ikiteisminio tyrimo metu R. Baltušis buvo apklaustas mažiausiai penkis kartus, vyro parodymai buvo itin prieštaringi.

Anot vyro, Linų g. esantį namą jis buvo paveldėjęs, tačiau vėliau šis namas buvo parduotas iš varžytinių, jį įsigijo kiti žmonės. Užuominomis ir netiesiogiai kalbėjęs R. Baltušis tikino, kad namas iš jo buvo atimtas neteisėtai. „Civilinio proceso metu buvo neobjektyviai ištirtos aplinkybės, sukčiaujant proceso dalyviams buvo parduotos turtinės teisės“, – teigė kaltinamasis.

Pirmąjį kartą apklaustas R. Baltušis parodymus duoti atsisakė, tačiau tikino, kad nesislapstė nuo teisingumo – kai sužinojo, kad nužudytas V. Jankovskis, pats susisiekė su tyrėjais, siūlė duoti parodymus, todėl negalima tvirtinti, kad Šveicarijoje ar Vokietijoje, į kurias vyko darbo reikalais, slapstėsi nuo teisingumo.

Antrosios apklausos metu vyras jau faktiškai pripažino nužudęs jo namą įsigijusį vyrą. R. Baltušis teigė, kad gal nuo 2005-ųjų pažinojo V. Jankovskį, kadangi pirko iš pastarojo ar jam pardavė plytas, tačiau nuo to laiko su vyru nebendravo. Anot kaltinamojo, praėjusių metų rugsėjį su V. Jankovskiu jis susitiko netikėtai, naujasis šeimininkas paprašė jo parodyti, kaip elgtis namuose, atsukti vieną kranelį.

R. Baltušio teigimu, abu vyrai dviračiais nuvažiavę į Linų g. esantį namą, čia kaltinamasis paprašęs leisti jam iš katilinėje buvusio seifo pasiimti svarbius daiktus – ginklus, grynuosius pinigus, kurių turėjęs apie 25 tūkst. eurų. O taip pat pasakęs – kadangi jo iškeldinimo procedūra buvo sustabdyta, o jis pats neturi kur nakvoti, todėl norėtų miegoti namuose.

Tarp vyrų, pasak R. Baltušio, kilo šioks toks konfliktas, kurio metu V. Jankovskis nuėjo į katilinę, kur buvo seifas. Kaltinamasis teigė manęs, kad ukmergiškis atneš jam jo pinigus, tačiau vyras pasirodė su pistoletu, kurį nutaikė į jį ir šovė, tačiau šūvio būta tuščio. R. Baltušis teigė, kad išsigandęs dėl savo gyvybės atėmė iš V. Jankovskio pistoletą, užtaisė jį ir iššovė į vyrą gal keturis šūvius. Tuomet paliko namus, nuvažiavo į Deltuvos miestelį, ginklus užkasė.

Kitos apklausos metu R. Baltušis nurodė, kad dar 2020 m. rugpjūtį iš Registrų centro sužinojo, kad jo namo savininkais tapo V. Jankovskis ir sutuoktinių pora. Vienas iš sutuoktinių jam esą skambindavo dėl namo, skambino ir V. Jankovskis, tačiau šis kalbėjęs piktai, su keiksmažodžiais. Apskritai iš vyro parodymų galima suprasti, kad nužudytas verslininkas su juo tarsi elgėsi nesąžiningai, todėl R. Baltušis jautė nuoskaudą.

O šių metų kovą kaltinamasis tyrėjams netikėtai pareiškė, kad visa tai, ką sakė, yra netiesa, paneigė savo ankstesnius parodymus. R. Baltušis ėmėsi naujos versijos ir paaiškino, kad išties buvo susitikęs su nužudytuoju, nuvyko į namus, nes norėjo iš seifo pasiimti daiktus. Tačiau raktų nuo seifo V. Jankovskis neturėjo, o namuose buvo nužudyto verslininko draugas, kurio V. Jankovskis paprašė atnešti seifo raktus, o paties R. Baltušio paprašė sugrįžti po valandos.

Po tiek laiko esą pasirodęs kaltinamasis namo duris rado užrakintas, tačiau šalia durų rado savo maišelį su ginklais, nors ir be pinigų, todėl pasiėmęs maišelį ir išvažiavęs. O apie V. Jankovskio nužudymą sužinojęs tik vėliau.

R. Baltušis teigė, kad vėliau su juo per programėlę „Whatsapp“ susisiekė vienas iš kitų namo savininkų, Renatas Žentelis, ir pateikęs pasiūlymą – gali jam parduoti namą ar namo dalį, tačiau R. Baltušis turintis padaryti paslaugą ir užtęsti ikiteisminį tyrimą. Kaltinamasis teigė sutikęs, nes manęs, kad šalia nusikaltimo vieta tapusio namo veikiančio autoserviso kameros suteiks jam alibi ir įrodys, kad tada, kai paliko namus, V. Jankovskis dar buvo gyvas ir išleido jį – galima suprasti, kad dėl to R. Baltušis ir pripažinęs savo kaltę, nors neva ir nežudė V. Jankovskio.

Daug darbo

Kad šioje istorijoje dar ne viskas aišku, patvirtino ir Vokietijoje gyvenanti nužudytojo sesuo, parodymus davusi internetu. Anot moters, po brolio mirties jai paskambinęs tas pats R. Žentelis ir pasakęs, kad nuo šiol teks artimai bendrauti. Moteris taip pat teigė, kad po nužudymo vyko brolio turto dalybos, tačiau ji, kaip galima suprasti, buvo kažkieno apgauta, todėl liko visai be turto.

Tuo tarpu teismui teks patikrinti nemažai įrodymų – šioje byloje planuojama apklausti apie tris dešimtis liudytojų, pats R. Baltušis prašo teismo surasti vaizdo įrašus, kurie esą įrodytų jo nekaltumą, surasti ir telefoninio pokalbio tarp jo ir R. Žentelio įrašą, galiausiai surasti ir tariamą draugą, kuris žūties dieną buvo su V. Jankovskiu namuose ir turėjo atnešti raktą nuo seifo.

2021 12 19 15:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt