trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Mitinge dėl migrantų bus reikalaujama G. Landsbergio atsistatydinimo
Alfa.lt
Fotobankas
Vytautas Radžvilas

Nacionalinis susivienijimas rengia mitingą „Apginkime Lietuvą“ prie Seimo jo neeilinės sesijos dieną – liepos 13-ąją. Mitinge bus reikalaujama ginti Lietuvos sienas, gerbti jos suverenumą ir nebepriimti nelegalių migrantų. Dar vienas mitingo organizatorių reikalavimas – užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atsistatydinimas.

„Ilgiau nei mėnesį į Lietuvą neribotai plūstant Lukašenkos atvežtiems nelegaliems migrantams, Lietuvos valdžia imituoja dėmesį problemai ir tikisi nuraminti žmones butaforiniu jos sprendimu. Sukviesta neeilinė Seimo sesija, o joje pažadėta priimti sprendimą statyti tvorą su spygliuota viela. Tačiau niekas iš valdančiųjų nesako nė žodžio apie svarbiausią dalyką – migrantų neįsileidimą. 

Tvora gerai, tačiau prasminga tik tuo atveju, jeigu bus nuspręsta visiškai nebepriimti migrantų. Tokio sprendimo nėra, valdantieji apie tai nekalba ir net paklausti vengia komentuoti. Tačiau visą tiesą pasako Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas, kartojantis, kad tarptautinės sutartys neleidžia Lietuvai nepriimti migrantų“, - rašoma mitingo kvietime. 

Kairieji radikalai jau sveikina tokią galimybę, kviečia nelegalus pasitikti, kurti verslus ir studijuoti Lietuvoje.

Mitinge reikalaujama visomis priemonėmis stabdyti ir nepraleisti per sieną nė vieno nelegalaus migranto, kad ir kokio statuso jis reikalautų, o nelegaliai atvykstančius iš Baltarusijos teisiškai pripažinti diversantais – Lukašenkos agresijos prieš Lietuvą dalyviais. 

„Taigi nelegalai į Lietuvą plūs toliau, jau ruošiamos vietos dar keturių tūkstančių apgyvendinimui, o Lietuvos piliečiai raminami jiems žadama ir šios kovos simboliu tapusia tvora. Jeigu šios tendencijos išliks, net ir sėkmingai deportavus daugumą migrantų, Lietuvos veidas pasikeis neatpažįstamai. Kairieji radikalai jau sveikina tokią galimybę, kviečia nelegalus pasitikti, kurti verslus ir studijuoti Lietuvoje. 

Delsiant iš esmės ir ryžtingai spręsti nelegalios migracijos užkardymo klausimą ir vykdant jai palankią propagandą Lietuvos visuomenė sąmoningai pratinama prie minties, kad nuolatinis atėjūnų plūdimas į šalį yra neišvengiamas ir nesustabdomas. Siekiama įtvirtinti požiūrį, kad būtina nuolankiai susitaikyti su negrįžtamai demografinį ir kultūrinį Lietuvos veidą turinčia pakeisti masine ir sisteminga šalies kolonizacija ir lietuvių virtimu asimiliuojama mažuma savo pačių žemėje“, - teigia Nacionalinio susivienijimo pirmininkas prof. Vytautas Radžvilas. 

Vyriausybės tyla svarbiausiu klausimu siunčia labai aiškią žinutę – sienų uždaryti nelegaliems migrantams neplanuojama.

Nacionalinis susivienijimas taip pat reikalauja ir G. Landsbergio atsistatydimo, kuriam, pasak organizatorių, tenka asmeninė atsakomybė už Lietuvos įtraukimą į Rusijai naudingą ir jos įtaką Baltarusijoje reikšmingai sustiprinusį visiškai neparengtą mėginimą nuversti kaimyninės šalies prezidentą ir pakeisti jį Lietuvai palankia demokratine valdžia.

„Vyriausybės tyla svarbiausiu klausimu siunčia labai aiškią žinutę – sienų uždaryti nelegaliems migrantams neplanuojama. Tačiau žmonėms tikrai nesvarbu, pro kur į Lietuvą ateina nelegalai – ar tai įvyks laukuose, ar pasienio poste. Žmonės matė, ką migrantų minios padarė ir kokias grėsmes atnešė į gatves Vakarų šalyse ir nenori to paties Lietuvoje. Tačiau valdžia dangstosi tarptautine teise. Visa eilė ES šalių tiesiog uždarė sienas, kai į jas prasidėjo masiškai organizuota nelegali migracija. 

Lietuva turi teisę, o prieš savo piliečius – ir pareigą padaryti tą patį. Skirtumas nebent tas, kad per praėjusio dešimtmečio migrantų krizę į Pietų Europą migrantus plukdė privatūs kontrabandininkai, o link Lietuvos juos gabena didžiausiu pasaulyje žmonių kontrabandininku nusprendęs tapti A. Lukašenka. Priimdami šiuos žmones ne rodome kažkokį principingumą, o tik žaidžiame Baltarusijos diktatoriaus mums primestą žaidimą. Būtina baigti šį žaidimą ir stabdyti migrantų priėmimą kuo anksčiau, kol ne per vėlu ir kol Lietuvoje nenutiko jokių su migrantais susijusių nelaimių, už kurias būtų atsakinga sienų neuždariusi Vyriausybė“, - aiškina partijos vicepirmininkas politologas Vytautas Sinica. 

2021 07 12 12:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt