trečiadienis, liepos 8 d.
Mitinge – pensininkų kirčiai valdžiai
tiesa.com

Politikai deklaruoja, kad Lietuvos ekonomika atsigauna, tačiau šalies pensininkai sakoto nejaučiantys. Keli šimtai garbaus amžiaus žmonių mitingavo prie Seimo. Susirinkusieji reikalavo, kad būtų grąžinta tai, kas buvo atimta prasidėjus krizei.

 Mitingavę pensinio amžiaus žmonės laikė plakatus, kuriuose valdžia raginta nieko nedelsti ir atstatyti teisingumą – pirmiausia pasirūpinti vargingiausiai gyvenančiais žmonėmis. „Grąžinkite pensijas“, „Per anksti mus nurašėt“, „Neskriauskit pensininkų, grąžinkit, ką atėmėt“ – tokiais šūkiais mirguliavo susirinkusieji.

Žmonės piktinosi, kad valdininkų algos gerokai didesnės už vienas mažiausių pensijų visoje Europoje, o jau greitai jos ir vėl ūgtels. Daugiausiai uždirbantiems – net keliais tūkstančiais litų.

„Tiesa“ primena, kad senatvės pensijos, valdininkų algos, motinystės išmokos buvo sumažintos prasidėjus taupymo politikai. Konstitucinis teismas jau išaiškino, kad šis sprendimas buvo neteisėtas, tačiau, panašu, kad pirmiausia algos bus atstatytos valdininkams. Tuo tarpu pensininkai „gali ir palaukti“ - pagal priimtą sprendimą pensijos bus grąžintos ne vėliau kaip 2015-ųjų pradžioje.

2013 10 15 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt