penktadienis, sausio 21 d.
Mokytojai ir kiti švietimo darbuotojai skiepijasi aktyviai, bet „bado akis“ viena savivaldybė
Greta Burlėgaitė
Pixabay
Asociatyvi nuotrauka

Vangiausiai švietimo sektoriaus darbuotojai skiepijasi Šalčininkų r. savivaldybeje, jie nuo bendro šalies imunizuotų švietimo darbuotojų vidurkio atsilieka 16 procentinių punktų. Šiuo metu daugiausiai pasiskiepijusių mokytojų, darželių auklėtojų bei dėstytojų yra Anykščių bei Ignalinos r. savivaldybėse – po 90,6 procentus.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu imunitetą nuo koronaviruso šalyje turi 84,5 proc. švietimo sektoriuje dirbančiųjų. Daugiausiai imunizuotų – pasiskiepijusių arba persirgusių, švietimo sektoriaus darbuotojų yra aukštosiose mokyklose – 90,5 procentai. Kiek mažiau – 86,1 proc. imunizuotų darbuotojų yra vidurinio ugdymo įstaigose.

Iš visų šalies pradinio ugdymo darbuotojų 81,1 proc. turi imunitetą nuo COVID, ikimokykliniame ugdyme šiuo metu yra 79,8 proc. imunizuotų darbuotojų.

Šalčininkų r. mokytojai skiepytis neskuba

Departamento duomenys rodo, kad Šalčininkų r. savivaldybėje iki šiol pasiskiepijo arba persigo 68,9 proc. švietime dirbančių asmenų. Ne itin aktyviai skiepijasi ir Kretingos r. savivaldybės gyventojai, šioje savivaldybėje imunizuoti 77 proc. švietimo darbuotojų.

„Deja, bet vakcinavimo skaičiai tikrai nėra džiuginantys. Tendencijas, susijusias su vangiu skiepijimusi, matome visoje žemaitijoje. Juokais čia kalbama, kad paskutiniai pasikrikštijome, paskutiniai ir pasiskiepysime.Savo ruožtu, tikrai raginame tiek darbuotojus, tiek įstaigų vadovus, tiek savivaldybei priklausančias įmones skiepytis, tačiau tempai dėl to negreitėja.

Mūsų manymu, čia yra jau valstybinio lygio problema ir labai gaila, kad aukščiausi valstybės vadovai kol kas vangiai imasi iniciatyvos ir patys komunikuoti apie skiepų naudą. Pievartinių būdų tikrai netaikome ir jų nerekomenduojame, tačiau kalbamės su mokyklų vadovais, bet rezultato pasiekti ir jie negali dėl skirtingo „švietimiečių“ požiūrio į vakciną„, – Alfa.lt teigė Kretingos rajono administracijos direktorius Egidijus Viskontas.

Didieji šalies miestai

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose, apart Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo sistemoje dirbančių gyventojų, asmenys skiepijami pakankamai aktyviai.

Vilniaus mieste šiuo metu yra 85,9 proc., Kaune – 87,6 proc., Šiauliuose – 84,š proc., Panevėžyje – 84 proc imunizuotų mokytojų. Vis dėlto Klaipėda nuo minėtojų šiek tiek atsilieka, joje iki šiol imunitetą koronavirusui turi 76,3 proc. švietimo sektoriaus darbuotojų.

Statistikos departamento duomenimis, bendrai šalyje yra virš 1,7 mln. – 62,5 proc. imunitetą nuo koronaviruso turinčių gyventojų.

2021 09 10 20:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt