trečiadienis, sausio 27 d.
Mokytojo žinutė tėvams: padėkite vaikui atrasti save
tiesa.com
Mokinys

Nors kai kurie tėvai nuogąstauja, kad papildomas lavinimas gali pakenkti nuosekliam mokymuisi pagal mokyklinę programą, pernai geriausiu Kauno mokytoju išrinktas Gediminas Grėsius sako, jog bendros papildomos žinios ir įgūdžiai vaikui gali tik padėti. Tačiau tėvai neturėtų dirbti mokytojų darbo.

Tėvai linkę pirkti papildomas priemones

Kaune įsikūrusio prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovas Jonas Plenta sako, kad nemaža dalis tėvų, pirkdami mokyklines prekes, yra linkę neapsiriboti mokyklose pateikiamais sąrašais ir įsigyja papildomų priemonių, padedančių vaikams lavintis. Pasak pašnekovo, ne vieną dešimtmetį su mokyklinėmis prekėmis dirbantys prekiautojai pastebi, kad laikui bėgant tokių tėvų vis daugiau.

„Žmonėms ši papildomo ugdymo sritis įdomi, daugelis klausia patarimų, kurios priemonės geriausios ar labiausiai pasiteisinusios. Turbūt populiariausios tarp tokių prekių yra gaubliai, priemonės, padedančios pažinti laikrodį, įsiminti daugybos lentelę.

Taip pat įvairias žinias įsisavinti padedantys stalo žaidimai, konstruktoriai, papildomi piešimui bei įvairiems darbeliams reikalingi dalykai. Didelis dėmesys skiriamas ir tam, kad mokyklinės prekės būtų kokybiškos, ekologiškos ar su papildomomis funkcijomis“, – pasakojo J. Plenta.

Tėvai turi padėti vaikui mokytis

Kai kurie tėvai nuogąstauja, kad papildomas lavinimas gali pakenkti nuosekliam mokymuisi pagal mokyklinę programą. Tačiau pedagogai tokio pavojaus nemato. Priešingai, tėvai turi padėti vaikui atrasti save. Bet būtent padėti atrasti, kas jam patinka, o ne versti mokytis daugiau, nei reikia.

Pernai geriausiu Kauno mokytoju išrinktas G. Grėsius sako, kad bendros papildomos žinios ir įgūdžiai vaikui gali tik padėti, tačiau tėvai neturėtų dirbti mokytojų darbo.

„Tėvai geriau pažįsta savo vaiką, gali paskatinti, pastumti vaiką į tą sritį, kurioje mato, kad vaikas galėtų būti gabus. Įprasta, kad tėvai padeda vaikui mokytis ar atsako į jam iškilusius papildomus klausimus. Bet jei tėvai specialiai peržiūri artimiausias temas ir paruošia vaiką toms temoms prieš jam ateinant į klasę, tai nėra gerai. Jeigu mokykloje mokytojai vaikui turės duoti papildomų užduočių ne dėl to, kad jis yra gabus, o dėl to, kad jis buvo paruoštas dieną prieš, vaikui tai naudos nesuteiks“, – pabrėžia mokytojas.

Prie gero mokymosi prisideda ir smulkmenos

Mokymosi priemonės taip pat gali turėti nemažą įtaką mokymosi procesui. G. Grėsius pastebi, kad kartais vaiką paskatina mokytis net ir jam patinkantis tušinukas, todėl leisti vaikui pasirinkti jam patinkančias mokymosi priemones yra svarbu.

„Vaikui turėtų būti sudarytos galimybės geriausiai išnaudoti savo mokymosi potencialą. Jeigu vaikas mąsto, kad jis geriau susikaups, jei jo tušinukas bus rožinis, o ne žalias, tai kodėl gi ne. Jei vaikui tai nesudaro jokio skirtumo, tuomet nesvarbu, ar jo tušinukas kainuos 2 eurus, ar 10, tai nieko nepakeis. Tačiau, jei vaikas jausis laimingas turėdamas priemones, kurios jį džiugina, yra gerai“, – teigia pašnekovas.

Pašnekovo teigimu, paskatinti vaiką mokytis gali net ir tokios smulkmenos kaip sąsiuviniai, dedikuoti konkrečiai pamokai.

„Tai padeda vaikui įsijausti į tai, ką tuo metu jis mokysis. Sąsiuvinyje pateikti informacijos akcentai leis vaikui pasižiūrėti, ar jis išmoko tai, ką mokytojas siekė jį išmokyti“, – teigia mokytojas.

Mokytojai pritaiko užduotis individualiai

Tėvams nereikėtų nuogąstauti, kad vaikas, besidomėdamas jam patinkančiu dalyku, turės daugiau žinių nei jo bendraklasiai ir taip tarsi užbėgs mokymo programai už akių.

„Mokytojas, būdamas savo srities profesionalas, sudėlioja individualią programą taip, kad mokinys, turintis daugiau žinių nei klasės draugai, gautų jų įvairesnių ir labiau atitinkančių jo mokymosi lygį.

Įvairūs mokymosi metodai suteikia vaikui galimybių giliau mokėti vieną ar kitą dalyką, taip atrandant savo stipriąsias sritis. Mokytojai dėl smalsių mokinių tik džiaugiasi, kadangi gali vaiką skatinti tobulėti dalyvaujant projektuose ar siųsti į įvairius konkursus. Kuo žmogus turi daugiau įvairiausių žinių, tuo yra geriau, svarbiausia, kad jis jaustųsi laimingas ir noriai to siektų“, – teigė G. Grėsius.

2019 08 12 11:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt