pirmadienis, sausio 24 d.
N. Luganskis nepasirodys koncerte Lietuvoje, bet ne dėl to, kad koncertavo okupuotame Donecke
Rugilė Andrejevskytė
Nikolajus Luganskis

Rusijos pianistas Nikolajus Luganskis sekmadienį turėjusiame vykti Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro (LVSO) sezono pradžios koncerte nepasirodys. Anot LVSO atstovės spaudai Ievos Bačiūlytės, pianistas nedalyvaus koncerte ne dėl kaltinimų, jog koncertavo Ukrainos okupuotoje teritorijoje, o dėl to, kad nusitraukė rankos sausgyslę.

„Mes sulaukėme labai nelinksmų žinių, kad pianistas nusitraukė rankos sausgyslę ir dabar jo laukia operacija bei dviejų mėnesių reabilitacija“, – Alfa.lt teigė I. Bačiūlytė.

Paklausta, ar solistas skambintų, net jei būtų sveikas, LVSO atstovė spaudai sakė, kad neabejoja jo meistriškumu. Be to, minėjo, kad informaciją apie koncertavimą sužinojo iš žiniasklaidos, ir pridūrė, jog solistas viešai neskelbia savo politinių pažiūrų.

„Mes labai ilgai kalbinome pianistą. Jis yra žvaigždė, – apie N. Luganskio kvietimą groti pasakojo I. Bačiūlytė. – Reikėjo dėti labai daug pastangų, kad jis atvyktų, tad atšaukti koncertą dėl nuorodos – reikėtų labai tikslinti tą informaciją.“

LVSO dabar ieško naujo solisto, kuris galėtų pakeisti N. Luganskį, bet tvirtina, kad sezono pradžios koncertas tikrai įvyks.

Alfa.lt primena, kad devynios visuomeninės organizacijos prašė koncertų rengėjų į Lietuvą nekviesti Rusijos agresiją Ukrainoje pateisinančių atlikėjų, tarp jų ir N. Luganskio. Jis prieš kelerius metus koncertavo vadinamojoje Donecko liaudies respublikoje asmeniniu šios Ukrainos teritorijos okupacinio režimo vadovo Aleksandro Zacharčenkos kvietimu.

2021 09 29 18:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt