pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Nacionalinė švietimo agentūra: laukia dar vienas privalomas egzaminas ir pokyčiai, dėl kurių moksleiviams teks padirbėti
Agnė Baltrūnaitė
Josvydas Elinskas/BNS
Brandos egzamino užduotys

Vis prastėjantys valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatai rodo, jog pokyčiai švietimo sistemoje yra būtini. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, pirmųjų permainų moksleiviai gali sulaukti dar šių metų rugsėjį.

Geri rezultatai – ilgalaikio darbo rezultatai

Šiais metais lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą abiturientai išlaikė šiek tiek geriau nei pernai (šiemet 92 proc., 2021 m. 91,4 proc.). Anot Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) komunikacijos ir kontaktų skyriaus specialisto Igno Stanislovaičio, geri lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio egzamino rezultatai – ilgalaikis visos švietimo bendruomenės darbo rezultatas.

„Mokytojai ir mokiniai geriau suvokia egzamino reikalavimus, laikosi ilgai diskutuotų ir priimtų susitarimų mokymosi ir vertinimo procese, o paties egzamino užduotys bei abiturientų darbų vertinimas išlieka aukščiausių standartų. Todėl negali teigti, jog lietuvių kalbos ir literatūros egzamino išlaikymo kartelė yra žema“, – sakė specialistas.

Dviejų lygių egzaminas

Šiais metais pagerėjo ne tik lietuvių kalbos ir literatūros VBE rezultatai, bet ir anglų kalbos. Užsienio kalbos egzaminą išlaikė daugiau nei 98 proc. abiturientų, iš kurių daugiau nei 2 proc. gavo šimto balų įvertinimą. Už praeitais metais išlaikė 97,9 proc. mokinių.

Beveik absoliutus egzamino išlaikymas atskleidžia, jog mokiniams pateikiamos užduotys gali būti šiek tiek per lengvos. Anot komunikacijos ir kontaktų skyriaus specialisto Igno Stanislovaičio, užsienio kalbų valstybinių egzaminų užduotys tikrina įgytus gebėjimus mokantis pagal bendrąsias programas (BP). „Negalima lyginti mūsų ruošiamų patikrinimų su tarptautiniais. Pastarieji išskiria apimtimi, jų tikslas – patikrinti daugiau gebėjimų,“ – teigė I. Stanislovaitis.

NŠA komunikacijos ir kontaktų specialistas pridūrė, jog šiuo metu pagal bendrąsias programas yra numatyta, kad egzamino metu 40 proc. užduočių yra B1 lygio, o likusios – B2 lygio. Ateityje programa bus keičiama.

„Yra planuojama, jog atnaujinus BP bus du atskiri egzaminai: B1 lygio – besimokantiems anglų, kaip antrą užsienio kalbą, B2 – besimokantiems anglų, kaip pirmą užsienio kalbą. Tokiu būdu užsienio kalbos egzaminas taps sudėtingesnis, nes visos užduotys bus vieno lygio, pavyzdžiui, B2“, – pasakojo I. Stanislovaitis.

Specialisto teigimu, visos ugdymo programos (įskaitant ir anglų kalbos) bus patvirtintos dar šį rudenį.

Daugiau privalomų egzaminų

Netolimoje ateityje mokiniams, norintiems baigti mokyklą reikės išlaikyti tris egzaminus, iš kurių vienas gali būti anglų kalbos. Šiuo metu Latvijoje mokyklą baigiantiesiems ir yra privalomi trys egzaminai: latvių kalbos, užsienio kalbos ir matematikos.

„Šių metu pradžioje buvo nutarta keisti brandos atestato gavimo kriterijus. Yra planuojama, jog ateityje abiturientams reikėtų išlaikyti tris VBE: lietuvių kalbos, matematikos ir vieną pasirenkamąjį“, - paminėjo specialistas.

2022 07 22 17:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt