šeštadienis, lapkričio 27 d.
Namai prie Rėkyvos ežero – geriausia ateities investicija planuojantiems grįžti į Šiaulius
tiesa.com

Šiaulių pašonėje esanti Rėkyva kadaise buvo žinoma kaip apleista ir niūri miesto dalis, o dabar ant ežero kranto esanti gyvenvietė palaipsniui virsta prestižiniu kvartalu, kuriame kasdienybės buitis puikiai dera su gamta ir jos teikiamais pranašumas.

Rėkyva nuo Šiaulių centro nutolusi vos apie 10 kilometrų į pietus, tačiau norint pasiekti miestą turėti automobilį nebūtina, mat gyvenvietė įtraukta į viešojo transporto sistemą, čia įrengtos stotelės, autobusai kursuoja kas 15 minučių.

Tiesa, vykti į Šiaulius ne visada būtina, nes Rėkyvoje yra visi būtiniausi gyventojams objektai – ambulatorija, parduotuvės, vaikų darželis, bankas, bažnyčia.

Rėkyviškiai itin vertina gyvenvietės lokaciją, darnią ramybę, natūralios gamtos jaukumą, kaimynišką bendrystę, tad dažnas nė įsivaizduoti nebenori gyvenimo mieste.

Kažkada nuošalėje buvęs ir daugelio užmirštas Rėkyvos kraštas dabar sparčiai populiarėja ir auga, vyksta atvirkštinė migracija: įprasta tampa dirbti mieste, bet gyventi, ar bent jau laisvalaikį leisti priemiestyje. Visai kaip ir kituose Europos miestuose.

     P. Repšio nuotr.

Įsivaizduokite: po sunkios darbo dienos grįžti iš darbo mieste, nereikia sukti galvos dėl to, kad gali nelikti vietos automobiliui prie daugiabučio, nereikia kęsti kaimynų naktimis keliamo triukšmo – gyveni tarsi harmoningoje ramybės saloje.

Todėl natūralu, kad naujakurių Rėkyvos apylinkėse vis daugėja. Įsigiję sklypus, pasistatę nedidelius namus ar renovavę senas sodybas žmonės kaime nepanyra į sunkius ūkio darbus, o kuria nuosavą, džiaugsmą teikiančią oazę – veisia sodus, puoselėja gėlynus, savo šeimai kuria jaukią aplinką.

O ir vaikams nereikia tūnoti prilipus prie kompiuterių, nes Rėkyvoje pilna atžaloms įdomios veiklos. Tai gamtos pažinimas aplinkiniuose miškuose, žygiai aplink ežerą nužymėta trasa, vandens sporto būreliai, žvejyba ir t.t.

Greta tyvuliuojantis didžiausias Šiaulių apskrityje Rėkyvos ežeras – vienas didžiausių apylinkės pranašumų. Pasivaikščiojimai ežero pakrantėje vietiniams gyventojams tapo lyg kasdiene meditacija. Vargu, ar rastume asmenį, kuris nenorėtų mėgautis vakaro ramybe, stebėdamas horizonte susiliejantį ežerą su dangumi ar gėrėdamasis plaukiojančių jachtų peizažu. 

 P. Repšio nuotr.

Ekstremalaus sporto entuziastai jau seniai atrado, kad jėgos aitvarų, burlenčių sportui Rėkyvos ežeras kone idealus – čia visuomet galima pasikinkyti vėją, o esant palankioms oro sąlygoms buriuoti ir „kaituoti" kone kasdien. Juk greta įsikūręs Rėkyvos vandens klubas.

 

P. Repšio nuotr.

Rėkyvos ežerą supa žemi krantai, trys iš jų – durpinga aukštapelkė. Žiemą šie minkšti krantai turi savų pliusų: šąlant ežero ledas besiplėsdamas į šonus nesuskilinėja, nesusidaro lyčių sangrūdos. Tolygus, kokybiškas ledas leidžia mėgautis aktyviu žiemos sportu: ledrogėmis, vėjaračiais.

 

P. Repšio nuotr.

Yra ir kitų Rėkyvos gyvenvietės atgimimą liudijančių ženklų. Neseniai vaizdingame kraštovaizdyje atkurta legendinė „Žvejų užeiga“, jau projektuojama Bačiūnų gatvės rekonstrukcija su apšviestu nauju dviračių ir pėsčiųjų taku, naujomis autobusų stotelėmis.

Įvertinusi poreikius ir galimybes, Šiaulių miesto savivaldybė nusprendė finansuoti pakrantės sutvarkymą ir įrengti vandens sporto entuziastams reikalingą infrastruktūrą: bus įrengti persirengimo kambariai, sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė.

Visos trys Rėkyvos seniūnijoje esančios bendruomenės aktyviai įgyvendina projektus, tarpusavio ryšius stiprina dalyvaudami bendroje kūrybinėje veikloje, rengia parodas, bendras vakarones, organizuoja sporto varžybas, šoka ar dainuoja. Tokios iniciatyvos suburia žmones ir teikia ypatingą džiaugsmą. Tuo galima įsitikinti stebint jų veiklą socialiniame tinkle Facebook.

Vietinių gyventojų bendruomeniškumą ypač stiprina draugėn sutelkiantys renginiai – prie ežero organizuojamos tradicinės Joninės, Žiemos ir Vandens šventės, kurios sulaukia didžiulio lankytojų srauto iš visos Šiaulių apskrities.

Rėkyvos apylinkėse yra Giraitės ir Dukto miškai, kuriuose gausu grybų. Ežero krantai daugiausia apaugę pušimis. Žemaūgiame miške galima rasti dosnių aukštapelkės gėrybių – mėlynių, spanguolių, po mišką laigo stirniukai, klajoja kurapkos.

Dažnas rėkyviškis didžiuojasi gyvenantis ypatingoje vietoje ir neslėpdamas tokį savo gyvenimą vadina didžiausia prabanga arba tiesiog Dievo dovana. Nekilnojamojo turto ekspertai įsitikinę, kad kol kas dar nesunkiai įperkamų sklypų Rėkyvos teritorijoje kainos ilgainiui augs, nes gyvenvietė sparčiai tvarkosi ir atsinaujina. Miesto savivaldybėje netyla diskusijos, kad rėkyviškių ir spec. tarnybų patogumui būtina atidaryti Zoknių pervažą arba net statyti šioje vietoje viaduką.

Daugiau informacijos apie galimybę gyventi Rėkyvoje, naujus namus, vietovę ir architektūrą galima rasti šioje interneto svetainėje bei Facebook paskyroje.

Kontaktai susisiekimui: 

info@zubriovaldos.lt
+370 607 00325
Rėkyva, Šiauliai, Lietuva

2017 11 24 07:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt