antradienis, liepos 7 d.
NATO puls Siriją, Rusija Lietuvą?
tiesa.com

Pasaulis ruošiasi kariniams veiksmas Sirijoje, o jiems dar neprasidėjus pasigirdo grasinimai iš Rusijos Lietuvai. Rusų politologas Michailas Aleksandrovas pareiškė, kad jeigu NATO nuspręs „atlyginti“ Sirijos režimui už dujų atakas, tai Rusija turi visas teises okupuoti Baltijos šalis, pranešė žiniasklaida.

M. Aleksandrovas pripažino, kad anksčiau invazijos į Siriją atveju, jis siūlė Rusijai pulti Užkaukazę, tačiau dabar savo nuomonę pakeitė. Jo manymu, tokiu taikiniu galėtų būti Lietuva, Latvija ir Estija, nes tai būtų naudingiau Rusijai.

„Rusija privalo aiškiai parodyti Vakarams, kad už agresiją prieš Siriją jiems teks brangiai sumokėti. Taigi Rusija turi spausti ten, kur turi aiškų strateginį pranašumą, t.y. Baltijos valstybėse. Kaip ir per Karibų jūros krizę, Rusija turi iškelti Vakarams dilemą: jei jūs puolate Siriją, pažeisdami tarptautinę teisę, mes užimame Baltijos valstybes“, – dėstė politologas.

M. Aleksandrovas akcentavo, kad jeigu NATO tvirtina, jog Sirijoje pažeidžiamos žmonių teisės ir karinė invazija – vienintelis kelias apginti skriaudžiamas žmonių grupes, tai Baltijos šalyse tokių pažeidimų daugiau negu reikia. Tad Rusijai tikrai užtektų teisėtų argumentų trijų valstybių okupacijai.

Komentuodamas tokį savo pasisakymą ir aukščiausių Baltijos politikos vertinimus, rusas sakė, kad tai jo asmeninė nuomonė, kurią jis publikavo savo bloge, o ne NVS šalių instituto, kurio vienas iš steigėjų yra Rusijos užsienio reikalų ministerija, Pabaltijo skyriaus vadovas, oficialiame puslapyje.

Jis taip pat pareiškė, kad Baltijos šalių vadovų vertinimai jam tik patvirtino, kad tiek Lietuva, tiek jos kaimynės nesijaučia saugios. Anot politologo, reikia suprasti, kad šiais laikais jėgų pusiausvyra gali pasikeisti labai greitai, o tai reiškia, kad tas, kuris buvo stiprus vakar, gali būti silpnas ryt.

Lietuvos politikai tokį pasisakymą vadino provokacija, kuria stengiamasi atkreipti dėmesį į Lietuvą ir tam tikras problemas būtent šiuo metu, kai šalis pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai. Premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad nesureikšmina tokių pranešimų.

„Tiesa“ jau anksčiau rašė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nepritaria Jungtinių Tautų ir NATO norui panaudoti jėgą Sirijoje. Be to jis jau ne kartą „siuntė žinutę“ Barackui Obamai, kad jeigu Vakarai puls Siriją, Rusija neliks abejinga tokiam žingsniui, tačiau savo galimų veiksmų ir, koks galėtų būti atsakas, nekonkretizavo.

2013 08 29 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt