šeštadienis, spalio 1 d.
Nauja era: ar padavėjai dar sugebės išgyventi iš arbatpinigių?
Agnė Baltrūnaitė

Ne paslaptis, jog dalį padavėjų ir barmenų uždarbio sudaro arbatpinigiai. Deja, vis labiau ribojant atsiskaitymą grynaisiais pinigais kyla abejonių, ar barų, kavinių bei restoranų darbuotojams pavyks toliau išgyventi iš „arbatos“.

Iš tiesų papildomi pinigai už aptarnavimą – galimybė prie kuklaus darbo užmokesčio solidžiai papildyti savo piniginę. Deja, šiuo metu aptarnaujamojo sektoriaus darbuotojams gauti arbatpinigių – vis sudėtingiau.

70 proc. atlyginimo

Anot Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidento Raimondo Prankos, šiuo metu išlieka tendencija palikti vis mažiau arbatpinigių, nes žmonės grynaisiais pinigais nebeatsiskaitinėja. „Patys arbatpinigiai sudaro apie 60–70 proc. padavėjų ar barmenų darbo užmokesčio dydžio, tačiau, mažėjant atsiskaitymų grynaisiais pinigais, natūraliai darbuotojai gauna ir mažiau „arbatos“. Todėl arbatpinigiai turi išlikti“, – aiškino R. Pranka.

Asociacijos prezidentas užsiminė, jog palaiko alternatyvius būdus arbatpinigiams palikti. „Mes palaikome idėją, tačiau neužsiimame arbatpinigių palikimo sistemų reklama. Todėl akivaizdu, jog ilgainiui tiek barai, tiek ir kavinės rinksis alternatyvius būdus arbatpinigiams gauti, nes grynųjų pinigų tik dar labiau mažės“, – teigė pašnekovas.

Kultūros dalis

R. Pranka pridūrė, jog ligi šiol vis kyla diskusijų dėl mokesčių arbatpinigiams. „Šiuo metu tenka išgirsti tokių kalbų, jog „arbata“ turėtų būti apmokestinta. Mano nuomone, mokesčio arbatpinigiams neturėtų būti, nes tai yra ne paslauga, o naktinių klubų, barų, kavinių bei restoranų kultūros dalis, nesuteikianti jokio pelno“, – sakė Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas.

Be to, šiuo metu Lietuvos barams, kavinėms bei restoranams jau yra siūloma unikali inovacija – nešiojamas „Tipit“ arbatpinigių skaitytuvas, leidžiantis palikti pinigus barmenui ar padavėjui kortele. Visgi iš „Tipit“ gaunamiems arbatpinigiams yra taikomas mokestis. „Kadangi arbatpinigiai yra priskiriami B lygio pajamoms, jiems taikomas 15 proc. GPM tarifas“, – rašo Tipit.lt.

Idėja kilo iš poreikio

Anot „Tipit“ bendraįkūrėjo Juozo Piekuro, alternatyvus būdas gauti arbatpinigių yra ne tik būtina pagalba nuo pandemijos nukentėjusiam restoranų ir barų sektoriui, bet ir galimybė valstybės biudžetą papildyti legaliai apmokestinamomis pajamomis.

„Kartu su kitu idėjos sumanytoju Tautvydu Griniumi vaikščiodami per kavines ar barus atkreipėme dėmesį, jog neturėdami grynųjų negalime palikti arbatpinigių. Na, o padavėjams nepalikti „arbatos“ – nemalonu. Todėl galima sakyti, jog mūsų verslo idėja kilo iš poreikio mažėjant grynųjų srautams turėti galimybę palikti „arbatos“, – pasakojo J. Piekuras.

„Tipit“ idėjos sumanytojas taip pat užsiminė, jog šiuo metu patys barai, restoranai ar kitos įstaigos kreipiasi į juos, nes nori naudotis „Tipit“ arbatpinigių skaitytuvo privalumais. „Šiuo metu mūsų paslaugomis naudojasi daugiau nei 200 viešojo maitinimo įstaigų visoje Lietuvoje. Žinoma, daugiausia jų yra Vilniuje bei kituose didmiesčiuose. Tačiau įsibėgėjus vasaros sezonui susidomėjimas „Tipit“ išaugo ir pajūrio kurortuose. Ilgainiui arbatpinigių skaitytuvo paklausa turėtų būti dar didesnė“, – sakė J. Piekuras.

2022 08 10 09:40
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt