ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
Nauja meningokoko auka: Vilniuje mirė kūdikis
tiesa.com

Lietuvoje vaikų gyvybes vėl šienauja meningokokas. Ši liga antradienį pasiglemžė vos septynių mėnesių berniuko gyvybę. Šeimoje auga vyresnė mergaitė, kuri lanko vieną Vilniaus darželių, tačiau kol kas nėra žinoma, ar ji taip pat serga.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigoje kilo panika. Tėvai pasiėmė praktiškai visus vaikus į namus. Darželyje „Jurginėlis“ dezinfekuojamos patalpos. Anot ugdymo įstaigos darbuotojų, kad šia pavojinga liga būtų užskrėtę daugiau vaikų, informacijos nėra.

Lietuvoje meniongokas paniškai gąsdina tėvus, tačiau medikai dažnai būna bejėgiai kovodami su liga, be to trūksta ir skiepų.

Paskutinis ligos protrūkis buvo pavasarį, kovą. Tąkart tėvai panoro skiepyti vaikus, tačiau gydymo įstaigos greit pritrūko vakcinos. Buvo sudarinėjami ilgi laukiančiųjų sąrašai. Valstybinės ir privačios gydymo įstaigos teisinosi, kad vakcinos trūksto visoje Europoje, mat ją gamina vos viena įmonė.

Be to pasiskiepyti galima ne kiekvienoje gydymo įstaigoje, o viena vakcina kainuoja virš 100 eurų. Norint įgyti imunitetą, vienos vakcinos neužtenka. Reikia bent dviejų-trijų.

„Tiesa“ primena, kad meningokoko infekcija plinta oro lašeliniu būdu ir ją užsikrečiama artimo kontakto metu per kvėpavimo takus. Užkrėsti gali ne tik jau sergantis žmogus, bet ir bakterijos nešiotojas, kuris aktyvia ligos forma neserga.

Medikų teigimu, šia liga, kurios žaibinė forma gali baigtis mirtimi, dažniausiai suserga vaikai iki 5 metų ir paaugliai.

Kaip informavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, ankstyvieji meningokokinės ligos požymiai panašūs į peršalimo ligų: karščiavimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, sprando raumenų sustingimas, vėmimas. Ligai progresuojant ligos eiga sunkėja – išryškėja odos bėrimas.

2016 11 23 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt