šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Nauja tvarka pabrangintų sveikatos paslaugas emigrantams
tiesa.com

Niekam ne paslaptis, kad užsienyje gyvenantys ir dirbantys lietuviai į tėvynę grįžta ne tik aplankyti artimųjų, bet ir skuba pas gydytojus. Iki šiol jiems už medikų paslaugas tereikėdavo susimokėti simbolinį vienkartinį mokestį, kuris siekia 27 eurų. Jeigu Seimas po galutinių svarstymų pritars Sveikatos draudimo įstatymo pataisoms, tai nuo kitų metų privalomo sveikatos draudimo (PSD) įmokų tvarka keisis.

Pataisose numatyta, kad PSD įsigalios tik nuo tos dienos, kai buvo pradėtos mokėti įmokos ir tik tuomet, jeigu šias įmokas mokantis asmuo neturi skolų arba jas prieš gydantis reiks padengti. Jeigu įstatymas bus priimtas, PSD skola būtų skaičiuojama penkerius metus nuo įstatymo įsigaliojimo datos.

Tai galios tiems Lietuvos gyventojams, kurie nedeklaravo savo išvykimo, tačiau gyvena ir dirba svetur. Anksčiau jie susimokėdavo grįžę į tėvynę simbolinį 27 eurų mokestį (tokio dydžio yra PSD įmoka) ir gaudavo nemokamas gydymo paslaugas. Dabar tokie emigrantai turės nuolat mokėti PSD įmokas, po jeigu to nedarys, reiks padengti skolas prieš pradedant gydytis.

Žinoma, yra ir dar viena išeitis – deklaruoti savo išvykimą iš Lietuvos ir gydytis toje šalyje, kurioje dirba ir moka mokesčius. Priešingu atveju, Lietuvoje PSD įmokų nemokėjusiems ir nenorintiems padengti susidariusių skolų, tektų kreiptis į privačias gydymo įstaigas, o valstybinėse poliklinikose ir ligoninėse būtų suteikiama tik mokama arba būtinoji pirminė pagalba.

2015 06 26 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt