ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Naujai susikūrusi Šeimų asociacija: šeima yra turinys, o ne forma, kaip yra išaiškinęs Konstitucinis Teismas
Alfa.lt

Prieš mažiau nei mėnesį susikūrusi Šeimos asociacija pabrėžia, kad ji stengsis padėti ne tik „tradicinių“ šeimų, bet ir vienalyčių šeimų atstovams. Anot asociacijos atstovo Antano Jonušo, nors pastaruoju metu viešojoje erdvėje ypač daug kalbama apie šeimas, jos iššūkius bei šeimos politiką, esą jau kritiškai daug žmonių jautė, kad šiuose diskursuose jų nuomonė nėra atstovaujama. Organizacijos teigimu, šeimos institutas ir funkcijos turi atitikti šiuolaikinius žmonių poreikius.

„Šeimų asociacija gimė kaip idėja ir siekis, kad įvairios šeimos galėtų jaustis atstovaujamos kuriant šeimos politiką įvairiose valstybės gyvenimo srityse, kad jų balsai būtų girdimi. Mes, kaip ir kitos šeimas jungiančios organizacijos, manome, kad šeimą Lietuvoje reikia stiprinti, plečiant joms prieinamų paslaugų tinklą ir kuriant šeimoms draugišką, įtraukią aplinką, kuri suteiktų galimybes šeimoms gyventi visavertį ir orų gyvenimą. Taip pat manome, kad šeimos politika turėtų būti įtrauki ir atstovauti visoms šeimoms, o ne daliai jų“, – Alfa.lt teigė Šeimos asociacijos atstovas.

Šeima yra turinys, o ne forma

Kovo 25-ąją įkurta šeimas palaikanti asociacija tikina, kad remiantis Konstitucija šeima grindžiama šeimos narių tarpusavio atsakomybe, supratimu, emociniu prieraišumu bei pagalba, esą šių santykių išraiškos forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi.

„Šeimų asociacijai nėra nė mėnesio, tad šiuo metu mūsų pagrindinis darbas yra sukurti tvirtus demokratinės organizacijos pamatus, išsigryninti strategiją, viziją, kad galėtume sėkmingai veikti. (...) Pagrindinis tikslas yra kurti, vienyti šeimų ir dėl jų dirbančių organizacijų bendruomenę, remiantis žmogaus teisių ir mokslu grįstų sprendimų principais bei nuostata, kad šeima yra turinys, o ne forma, kaip yra išaiškinęs Konstitucinis Teismas. 

Tuomet tai bendruomenei atstovauti, prisidėti prie visoms šeimoms draugiškos, įtraukios aplinkos kūrimo. Sieksime, kad šeimos institutas ir funkcijos atitiktų žmonių šiuolaikinius poreikius. Lietuvoje gyvena tikrai daug įvairių šeimų, kurios jaučiasi nepakankamai atstovaujamos, bandysime tapti visų mūsų idėja tikinčių šeimų balsu“, – teigė A. Jonušas. 

2021 04 09 09:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt