trečiadienis, sausio 27 d.
Naujas Darbo kodeksas: kas laukia dirbančiųjų nuo liepos
tiesa.com

Darbo santykius liberalizuojantis naujasis Darbo kodeksas (DK) įsigalios šių metų liepą. Nors jis buvo priimtas dar kadenciją baigusio Seimo, jo įsigaliojimas buvo atidėtas.

Reikalingos pataisos priimtos, todėl DK įsigalios jau šių metų viduryje, patvirtino premjeras Saulius Skvernelis.

Anot jo, Trišalės tarybos palaimintas pataisas Vyriausybė apsvarstys balandžio 19 dieną. Jis taip pat pabrėžė, kad visos pataisos, kurias parlamentarai registruos, bus atmestos. Toks esąs „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicijos sprendimas.

S.Skvernelis tikisi, kad Trišalės tarybos susitarimams Vyriausybė balandžio 19-ąją pritars.

„Ką sutarė Trišalė taryba, Vyriausybė kitą trečiadienį adaptuos, svarstys posėdyje ir atiduos Seimui. Visi nesutarimai, kurie yra, jie nukreipiami į Trišalę tarybą. Diskusijos tenai toliau vyksta, ieškoma sprendimų, susitaria, tada ateina į Vyriausybę ir eina į Seimą“, - pridūrė premjeras.

Jeigu vis dėlto dėl pakeitimų darbdaviams, darbuotojams ir politikams, kurie priklauso taip vadinamai Trišalei tarybai, susitarti greitai nepavyktų, jie būtų priimti vėliau.

Didžiausi ginčai baigti

Kovo 17-ąją darbuotojų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai baigė diskusijas dėl didžiausius ginčus kėlusių Darbo kodekso nuostatų.

Pavyko sutarti dėl darbo arbitražo sprendimų nevykdymo maksimalaus baudos dydžio, dėl to, kad darbo arbitražą galima inicijuoti abiejų pusių sutarimu, dėl darbinio teisnumo ir veiksnumo sąvokos grąžinimo, dėl kompensacijos už darbą lauko sąlygomis ir kilnojamo darbo pobūdžio grąžinimo.

Sutarta, kad darbuotojų atostogos per metus sieks 20 darbo dienų, o papildomos atostogų dienos bus reguliuojamos Vyriausybės nutarimais.

Darbuotojai per savaitę negalės dirbti ilgiau nei 60 valandų, įskaitant papildomą darbą ir viršvalandžius.

Dirbantiems pagal suminę darbo laiko apskaitą bus taikomas 3 mėnesių apskaitinis laikotarpis, o maksimalus darbo laikas – ne daugiau kaip 52 valandos per savaitę, neįskaitant papildomo darbo.

Be to, taryba nutarė, kad darbo tarybos bus steigiamos įmonėse, kuriose dirba ne mažiau kaip 20 darbuotojų, tačiau jei trečdalis jų priklauso profesinei sąjungai, tarybos nebus, o jos funkcijas perims profesinė sąjunga. Vieta darbo taryboje turės priklausyti profsąjungai.

Sutarimo nerasta dėl streikų organizavimo, lokautų paskelbimo, darbuotojų atstovų papildomų garantijų, terminuotų darbo sutarčių, dėl darbo grafikų, kolektyvinės sutarties, interesų konfliktų

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ vienintelė iš profesinių sąjungų nepasirašė Trišalės tarybos narių susitarimo dėl ginčytinų naujojo Darbo kodekso nuostatų.

2017 04 11 15:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt