antradienis, sausio 19 d.
Naujas nusikaltėlių taikinys: vyrai ir nepilnamečiai – būsimi vagys
tiesa.com

Lietuvos teisėsaugai vis dažniau tenka tirti žmonių prekybos bylas. Tiesa, dabar merginos dažniau išvežamos į užsienį ne verstis prostitucija, o vogti ar daryti kitus nusikaltimus. Pastaraisiais metais daryti nusikaltimus užsienyje vis dažniau verčiami daryti vyrai, o ne moterys.

Tokias tendencijas atskleidė Kauno apygardos prokuratūros prokurorė Gabija Večerinskienė. Anot jos, daugiausia žmonių išvežama į Jungtinę Karalystę ir Vokietiją.

„Nukentėjusiųjų skaičiai kasmet didėja. Be to tiriant bylas paaiškėja, kad pareiškimą parašė vienas asmuo, bet remiantis jo parodymais paaiškėja, kad nukentėję gerokai daugiau asmenų nei vienas. Pernai

nukentėjusiais procesine tvarka pripažinti 45 žmonės, bet realiai skaičiai yra tik didėjantys. Tyrimų skaičius taip pat didėja. 2012 metais buvo 11 tyrimų, praeitais metais buvo 29 tyrimai dėl prekybos žmonėmis, vaikų pirkimo-pardavimo, su tuo susijusių nusikalstamų veikų“, – BNS pasakojo prokurorė, kuri tyrimų tendencijas pristatė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusioje konferencijoje.

Ji pažymėjo, kad anksčiau į užsienį daugiausiai buvo išvežamos merginos ir jos buvo verčiamos užsiimti prostitucija. Nors šių nusikaltimų pastebimai sumažėjo, tačiau dar negalima sakyti, kad problemos nebeliko.

Dabar vis dažniau į nusikaltėlių pinkles pakliūva vyrai ir nepilnamečiai. Jie dažniausiai verčiami vogti iš prekybos centrų, plėšti juvelyrines parduotuves.

„Vagystės iš prekybos centrų, plėšimai dažniausiai iš juvelyrinių parduotuvių, vogtų automobilių parvarymai iš užsienio į Lietuvą, narkotinių medžiagų pardavimai. Taip pat iš kolegų teko girdėti apie atvejus, kai išvežama sukčiauti, vaidinamiesiems „alio, mama“, kai užsienyje eina paimti pinigų iš žmonių. Bet daugiausia tai vagystės iš parduotuvių“, – pasakojo G. Večerinskienė.

Kartu ji atkreipė dėmesį, kad prekybos žmonėms aukos jau vežamos ne tik iš Lietuvos, bet ir į Lietuvą.

„Stebima tendencija, kad ir Lietuva tampa kai kurioms valstybėms tikslo šalimi, mes jau ne tik šaltinio šalis, iš kurios išvežama. Atvažiuoja ukrainiečiai, baltarusiai į statybas – čia ta sritis, kur potencialiai gali būti taip, kad turėsime nukentėjusius asmenis. Populiarėja ir fiktyvios santuokos“, – teigė prokurorė.

2017 06 26 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt