šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Nauji šauktinių sąrašai jau greit
tiesa.com

Kitąmet į privalomąją karinę tarnybą vėl bus pašaukta 3 tūkst. jaunuolių. Jų sąrašai bus pradėti sudarinėti 2016-ųjų sausio 7 d. Kai tik šis darbas bus baigtas, prievolininkams bus pradėti siųsti šaukimai. Šaukimą gali gauti ir tie jauni vyrai, kurie į sąrašus buvo patekę šiemet, bet šaukimo negavo.

Kaip ir anksčiau, taip ir 2016-aisiais, karo prievolininkų sąrašai bus sudaromi atsitiktine tvarka, naudojant tam tikrą programą. Ekspertų teigimu, tokia tvarka užtikrina skaidrumą.

Planuojama, kad šaukimus ir raginimą prisistatyti į karo medikų rankas šauktiniai gaus ne vienu metu. Bus atsižvelgiama į tarnybos pradžios laiką. Tokia tvarka turėtų užtikrinti kokybišką karo medicinos komisijų darbą.

Pasak ministro J. Oleko, pirmus tris mėnesius karo prievolininkai tarnaus Rukloje, kur bus išdėstomas bazinis kursas. Likusį pusmetį praleis tobulindami įgūdžius paskirtame dalinyje.

Krašto apsaugos ministras pasidžiaugė savanorių būriu ir paragino jų pavyzdžiu pasekti ir kitus jaunuolius, kurie nori tarnauti tėvynei.

2015 11 09 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt