sekmadienis, lapkričio 28 d.
Nauji vėjai: su 114 gramų „žolės“ pagautas ir dalį perduoti ketinęs vaikinas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės
Dominykas Griežė
Alfa.lt
„Žolė“

Nors Laisvės partija dar tik bando dekriminalizuoti kanapių, paprasčiau vadinamų tiesiog „žole“, vartojimą, kai kurie teisėjai, rodos, jau nutarė užbėgti įvykiams už akių – su 114 gramų „žolės“ sostinėje pagautas jaunuolis prisipažino, kad dalį šios narkotinės medžiagos norėjo parduoti už 560 eurų, tačiau byla galiausiai baigėsi tuo, kad su narkotikais sugautas vaikinas buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

960 eurų, kuriuos septyniolikmetis sumokėjo už narkotines medžiagas, kelionė į Vilnių jų pasiimti ir planai atgauti dalį pinigų, parduodant dalį partijos Nemenčinėje. Skamba kaip epizodas iš kriminalinio serialo, tačiau tai – realios bylos, išnagrinėtos Vilniaus miesto apylinkės teisme, fabula.

2020 m. rugpjūčio 11 d. apie 23 val. 20 min. tuomet septyniolikmetis Arnoldas Tumko su draugais automobiliu „Audi“ atvažiavo į Vilnių prie populiaraus naktinio klubo „Loftas“ (tikėtina, ekipažas atvyko iš Nemenčinės ar jos apylinkių). Čia vaikinas susitiko su, kaip vėliau nurodė, nepažįstamu asmeniu, su kuriuo susitarė susitikti per „Wicker“ programėlę. Iš šio asmens paauglys už 960 eurų įsigijo 114,34 gramo kanapių, kurias turėjo maždaug 20 minučių – po tiek laiko automobilį patikrinti sustabdę pareigūnai rado „žolę“.

Už rankos pagautas A. Tumko dar ir pripažino, kad dalį šios „žolės“ už 560 eurų turėjo perduoti nenustatytam asmeniui.

Tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisme jaunuolis kaltę pripažino. Anot vaikino, 114 gramų kanapių jis pirko dėl to, kad, perkant didesniais kiekiais, išeina pigiau, taip pat jau buvo susitaręs su kitu asmeniu, kad nupirks ir šiam – „žolės“ norėjęs asmuo, kurio A. Tumko teigė negalintis nurodyti, dieną prieš tai vaikinui Nemenčinėje buvo davęs 560 eurų, už kuriuos paauglys turėjo nupirkti narkotikų ir perduoti. A. Tumko teigė, kad „žolės“ buvo pabandęs kelis kartus, draugams nesakė, ko jam reikėjo Vilniuje, tačiau iškart po to, kai gavo narkotikus, degalinėje nusipirko vyniojamojo popieriaus tabakui – pastarasis buvo viena iš detalių, patraukusių automobilį sustabdžiusių pareigūnų dėmesį, o dar keli gramai „žolės“ buvo rasti ir pas kitą keleivį, kuris tikino, kad kanapes rado važinėdamas dviračiu.

Nors paauglys įkliuvo su daugiau nei 100 gramų kanapių, o vėliau pripažino, kad dalį jų turėjo perduoti kitam asmeniui, faktiškai nuo bausmės ir teistumo buvo atleistas.

Bylą išnagrinėjęs teisėjas Rolandas Bužinskas dėl narkotinių medžiagų platinimo A. Tumko išteisino, o dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis atleido nuo baudžiamosios atsakomybės, taikant poveikio priemonę – 12 mėnesių vaikinas turės nuo 22 val. iki 6 val. būti namuose, tęsti mokslus arba pradėti dirbti.

Teismo vertinimu, A. Tumko nusikaltimo metu buvo nepilnametis, dar neteistas, gailėjosi ir kaltę pripažino, o turėtų kanapių kiekis viršijo rekomendacijose nustatytą nedidelį šių medžiagų kiekį, kuris yra ne daugiau kaip 5 gramai, bet neviršijo didelio kiekio, kuris pagal rekomendacijas yra 500 gramų.

Šių ir kitų aplinkybių užteko, kad teisėjas priimtų sprendimą atleisti A. Tumko nuo baudžiamosios atsakomybės. „Žala neatsirado, buvo disponuota vienos rūšies narkotinėmis medžiagomis, kurios yra augalinės kilmės ir nėra labai pavojingos žmogaus sveikatai, šias medžiagas laikė labai trumpą laiką (apie pusvalandį laiko nuo jų įsigijimo), nusikaltimas buvo daugiau atsitiktinio pobūdžio“, – nurodoma priimtame nuosprendyje.

Narkotinių medžiagų platinimas, prokurorų inkriminuotas A. Tumko, teisėjo vertinimu, nebuvo įvykdytas – tai, kad vaikinas turėjo dalį nupirktų medžiagų perduoti kitam asmeniui, dar nelaikytina platinimu. „Byloje nėra duomenų, kad „B.“ ir A. Tumko būtų pirkę narkotines medžiagas platinimui, o ne savo paties vartojimui. Atsižvelgiant į tai, nėra jokio pagrindo teigti, kad A. Tumko įsigijo ir laikė narkotines medžiagas turėdamas tikslą jas platinti“, – vėlgi rašoma nuosprendyje.

Tokį prieš kelias savaites priimtą nuosprendį prokurorai galėjo apskųsti Vilniaus apygardos teismui, tačiau, portalo duomenimis, jis nebuvo apskųstas ir yra įsiteisėjęs.

2021 06 28 17:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt