trečiadienis, liepos 6 d.
Naujiena lietuviškame internete – portalas „Stop LGBT propaganda“. LGL teigia, kad tokie dalykai pavojingi
Alfa.lt
Fotobankas

Portalas stoplgbtpropaganda.lt – tokio paties pavadinimo feisbuko grupės projektas. Socialiniame tinkle grupė turi beveik 9 tūkst. narių, kurie publikuoja informaciją, susijusia su LGBT temomis, ypatingai įstatyminius siūlymus, dėl vienos lyties šeimų bei jų galimybės įsivaikinti arba neapykantos kalbos. Lietuvos gėjų lyga teigia, kad tai rodo pavojingas radikalizacijos tendencijas.

Grupėje dalijamasi įvairiausia informacija – nuo Vakarų žiniasklaidos straipsnių, iki satyrinių memų. Naujasis portalas kol kas nėra baigtas ir nedidelė kūrėjų komanda jo kol kas nekomentuoja, tačiau jis jau veikia. Skirtingai nuo feisbuko grupės, portale panašu ketinama apsieiti be sarkazmo ir nagrinėti klausimus nuo akronimo LGBT reikšmės ir evoliucijos, iki tokių temų, kaip neapykantos kalba, homofobijos samprata bei Katalikybės pozicija su LGBT susijusiais klausimais. Skaitytojams taip siūloma patiems užduoti klausimus juos dominančiomis LGBT temomis.

Šiuo metu portale pristatomos pagrindinės jo kūrėjų nuostatos. Kritikos LGBT negailima, tačiau ji pateikiama korektiška kalba, portale neteko pastebėti patyčių arba neapykantos apraiškų. Pavyzdžiui, neapykantos kalbos atžvilgiu perspėjama, kad asmuo gali būti kaltinamas jos vartojimu, pasitelkiant gana subjektyvius kriterijus: „Tai gali būti žodžiai, piešiniai, muzikiniai kūriniai, pirštų kombinacijos, sutartiniai ženklai, rankų gestai, „šmaikštūs“ youtube video ir pan. Verta nepamiršti, kad vien tai, kad savo kasdienybėje kitų žmonių nevadinam asilais, dar nereiškia, kad kitomis formomis neskleidžiame neapykantos kalbos. Tačiau! Aiškių ribų, kurios tiksliai nustatytų, kur prasideda ir baigiasi neapykantos kalba, nėra. Dažnai tos ribos keičiamos subjektyviai, remiantis vienos ar kitos grupės požiūriu, tikėjimu ir pan.“.

Negailima kritikos Briuseliui, kuris, kaip teigiama, prastūminėja mažumos grupių ideologiją instituciniu lygmeniu: „Dar geriau, jei tarp vyrų ir moterų beveik neliktų skirtumų, arba jie būtų tik sąlyginiai, galima sakyti, virtualūs… Scenarijus kartojasi – prieš daug metų, ką tik susikūrusioje ES irgi buvo pradėta nuo moterų teisių, nuo tokių nekaltų dalykų, kaip vienodas atlyginimas už vienodą darbą, o baigta bausmėmis, netgi kalėjimu už viešai pareikštą nepasitenkinimą mažumų agresyvumu.“

Taip pat paaiškinama, kokiu būdu kuris nors asmuo gali užsitarnauti homofobo vardą: „Viešojoje erdvėje homofobiškomis pažiūromis apkaltinami arba „homofobo“ etiketę užsitarnauja žmonės, kurie viešai išsako savo nepritarimą homoseksualiems santykiams, vaikų įsivaikinimui homoseksualų šeimose, LGBT paradams, LGBT vėliavos ar simbolių platinimui viešose erdvėse. Galite būti pavadintas „homofobu“, jeigu nesutinkate, kad vaikai mokyklose būtų mokomi apie homoseksualumą ir translytiškumą arba jeigu viešai pasisakysite už tradicinę šeimą, tradicines vertybes, išsakysite savo krikščioniškas pažiūras homoseksualumo klausimu“.

Nepaisant to, kad „Stop LGBT propagandą“ kuria nedidelė vos 5 žmonių komanda, projekto informaciją galima sekti visoje eilėje aktyvių paskyrų socialiniuose tinkluose, įskaitant „Twitter“, „Instagram“, „TikTok“ ir kituose.

Portalo autoriai šiuo metu siekia telkti panašiai mąstančius žmones, kurie galėtų savanoriškai prisidėti prie portalo kūrimo ir renka paramą jo išlaikymui.

Lietuvos gėjų lygos atstovė Monika Antanaitytė Alfa.lt komentavo žinią apie naujajį portalą, sakydama, kad tokie reiškiniai kelia nerimą: „Tokios platformos susikūrimas ne tik trukdo pagarbiai ir konstruktyviai diskusijai, bet ir atspindi itin pavojingas tendencijas pridengtas pseudomokslinėmis formuluotėmis ir religinėmis alegorijomis“.

Jos nuomone, tai signalas, kad prieš LGBTIQ+ žmogaus teises nukreiptų grupių pajėgumai auga ir jos tampa geriau organizuotomis, tikėtina, jog įgauna ir naujų finansavimo šaltinių, todėl galimai kyla ir didesnis šių grupių radikalizacijos procesų pavojus. „Manytume, jog tokios tendencijos reikalauja žmogaus teisių organizacijų susitelkimo ir papildomo valstybės institucijų dėmesio“, – teigė LGL atstovė.

2021 10 21 08:52
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt