antradienis, spalio 19 d.
Neblaivi E. Mildažytė primena tamsią praeitį: tarp neblaivių LRT veidų yra ir pražudžiusių žmones
Alfa.lt
Alfa.lt montažas
Edita Mildažytė, Petras Dimša, Jonas Radzevičius

Sekmadienį neblaivi prie vairo Vilniuje įkliuvusi TV laidų vedėja Edita Mildažytė neabejotinai kurį laiką dar išliks dėmesio centre, tačiau „Bėdų turgaus“ veidas toli gražu nėra vienintelė iš TV pasaulio, kuriai alkoholis pakiša koja. Sutapimas ar dėsningumas, tačiau, kaip pastebi skaitytojai, itin daug nuo alkoholio nukentėjusių yra nacionalinio transliuotojo veidų.

Sekmadienį Vilniuje, Nemenčinės plente, „Honda Jazz“ vairavusi E. Mildažytė buvo sustabdyta policijos pareigūnų, kai apie ją pranešė kitas vairuotojas, jai nustatytas 2,36 promilės girtumas. „Bėdų turgaus“ vedėja keliavo į areštinę, jai gresia baudžiamoji byla, o LRT pranešė svarstysiantis apie tolesnę E. Mildažytės karjerą.

Žinoma žurnalistė nėra pirmoji žinoma LRT darbuotoja, kuriai alkoholis pakiša koją – būtent su šia televizija susiję nemažai ir komiškų, ir skaudžių incidentų, kai žinomi TV veidai padaugina alkoholio.

Jau turbūt nedaug kas atsimena, kaip 2008 metais, per Seimo rinkimus, tuometinis LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius per vieną naktį nustelbė renkamus politikus ir tapo žvaigžde, kai, būdamas neblaivus, užsidarė vieno Vilniaus viešbučio skydinėje. Manoma, kad išgėręs LRT vadovas norėjo aplankyti politikus, tačiau sumaišė duris ir pateko į skydinę, o vėliau susipešė su „Respublikos“ fotografu, kuris iškvietė policiją.

A. Siaurusevičius užsibarikadavo skydinėje ir praleido joje kone visą naktį. Kaip vėliau konstatavo Vytenis Povilas Andriukaitis, tokie veiksmai LRT vadovui garbės nepadarė.

2013-ųjų vasara LRT įvaizdžio aspektu buvo itin sunki – mirtiną avariją padarė dabar jau miręs aktorius, serialų „Giminės“, „Dapkai ir Butkai“ žvaigždė ir ilgametis LRT darbuotojas Petras Dimša. Žinomas vyras Vilniuje automobiliu kliudė ir partrenkė jauną dviratininką, pastarasis po kelių parų ligoninėje mirė, o P. Dimšai buvo nustatytas 1,67 promilės girtumas.

P. Dimša neigė partrenkęs dviratininką, o girtumą aiškino dėl širdies gertu gudobelių ekstraktu, tačiau buvo pripažintas kaltu ir nuteistas šešerius metus kalėti atvirojoje kolonijoje. Tuo metu nacionaliniam transliuotojui, kuriame dirbo P. Dimša, nemažą smūgį sudavė teismo metu paaiškėjusios detalės – parodymus davę įvykio vietoje buvę žurnalistai ir pareigūnai teigė girdėję, kaip P. Dimšos giminaitė prašė nefilmuoti aktoriaus, nes šis esą yra neblaivus po televizijoje vykusio vakarėlio.

Po metų, 2014-ųjų liepą, visuomenės dėmesį prikaustė TV laidų vedėjas Jonas Radzevičius, kuris, būdamas neblaivus, sostinės centre automobiliu partrenkė į perėją žmogų. Nors buvo dar rytas, TV laidų vedėjui nustatytas 2,53 promilės girtumas, o avarija įvyko Upės gatvėje, kurioje leidžiamas greitis nėra didelis.

Skirtingai nei P. Dimša, J. Radzevičius savo kaltę pripažino, todėl laisvės atėmimo bausmės išvengė.

Nors dėl skandalingo įvykio J. Radzevičiaus, kaip TV veido ir renginių vedėjo, paslaugų daug kas atsisakė, po kelių mėnesių paaiškėjo kone sensacinga žinia – mirtiną avariją neblaivus sukėlęs vyras priimtas dirbti į vieną žiūrimiausių LRT laidų „Auksinis protas“. Kaip teigė žiniasklaida, taip vienas šios laidos vedėjų, Arūnas Valinskas, ištiesė J. Radzevičiui pagalbos ranką.

Dar po kelių metų į nemalonią istoriją pateko diktorė, „Sveikinimų koncerto“ vedėja Regina Jokubauskaitė, 2016 m. kovo 9 d. policijai įkliuvusi neblaivi prie vairo.

R. Jokubauskaitei buvo nustatytas vidutinis girtumas (2,08 promilės), tačiau dar skandalingesne ir pikantiškesne šią istorija darė kita aplinkybė – diktorė bandė susitarti su pareigūnais, kad būtų paleista, nesurašius ATP protokolo, taip pat siūlė nuvažiuoti prie bankomato, kad galėtų išsiimti pinigų ir duoti juos pareigūnams.

„Aš pasiryžusi daug kam. Aišku, ne modelis esu ir ne jauniklė, bet...“ – tokiu tekstu diktorė provokavo ją sustabdžiusius patrulius, kaip galima suprasti, už paleidimą atsidėkoti intymiu dėmesiu.

Diktorei buvo skirta 600 eurų bauda ir dvejiems metams atimtos teisės. Tačiau vietą televizijoje R. Jokubauskautė išsaugojo – po penkerių mėnesių tylos grįžo vesti „Sveikinimų koncerto“.

Nacionaliniam transliuotojui garbės nedaro ir tie darbuotojai, kurie jau vėliau, palikę televiziją, įklimpdavo į skandalus. Iki šiol su LRT siejamas politikas Linas Balsys, kelis dešimtmečius dirbęs nacionalinėje televizijoje ir buvęs net korespondentu Briuselyje.

Jau palikęs televiziją ir pradėjęs politinę karjerą, tapęs Seimo nariu 2017 m. lapkritį L. Balsys žurnalistų buvo pričiuptas neblaivus tiesiog Seimo salėje, kai, paprašius pasitikrinti girtumą, parlamentaras pripūtė 1,82 promilės.

Kilus šaršalui, L. Balsys dingo iš Seimo, vėliau kilo įtarimų, kad neblaivus Seimo narys dar ir sėdo prie automobilio vairo. Tačiau policija pradėtą tyrimą galiausiai nutraukė, neradusi pakankamai įrodymų.

Tuo tarpu tuometinė Seimo narė Aušra Maldeikienė pareiškė, kad kolega „turi problemų“, dėl pastarųjų buvo atleistas iš prezidentūros, kurioje dirbo patarėju, o kai kurie kiti Seimo nariai irgi žinojo, kad L. Balsys darbo metu mėgdavo išlenkti taurelę.

2021 09 20 17:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt