trečiadienis, spalio 21 d.
Nedarbas Lietuvoje ir toliau muša rekordus
Alfa.lt
BNS

Oficialus nedarbas Lietuvoje auga toliau – per mėnesį rodiklis padidėjo 0,4 punkto iki 14,1 proc. Tai aukščiausias rodiklis per pastaruosius beveik 10 metų ir tik kiek daugiau nei procentiniu punktu mažesnis, nei visų laikų rekordas, užfiksuotas 2010 metų liepą, kai nedarbas buvo pasiekęs 15,3 procento. 

Nepaisant to, nedarbo augimo tempas lėtėja – rugpjūtį jis augo 0,9 punkto. Pernai spalį registruotas nedarbas siekė 8 proc., pranešė Užimtumo tarnyba.

Spalio 1 dieną šalyje buvo 243,3 tūkst. darbo neturinčių asmenų.

Darbo jėgos paklausa praėjusį mėnesį, palyginti su rugpjūčiu, mažėjo 5,7 proc. – rugsėjį buvo registruota 37,9 tūkst. darbo pasiūlymų (pernai – 34,7 tūkst.).

Palyginti su rugpjūčiu, daugiausiai augo elektrinės ir elektroninės įrangos surinkėjų, nekvalifikuotų mišriojo augalininkystės ir gyvulininkystės ūkio darbininkų, pastatų ir kitokių elektrikų, slaugos specialistų, apsaugos darbuotojų, virėjų, nekvalifikuotų augalininkystės, sodininkystės ir daržininkystės ūkių darbininkų, vandentiekininkų ir vamzdynų montuotojų poreikis.

Mažėjo darbo pasiūlymų siuvėjams, padavėjams, nekvalifikuotiems inžinerinių statinių statybos darbininkams, grindų ir plytelių klojėjams, dailidėms ir staliams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, kepėjams ir konditeriams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 13 13:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt