pirmadienis, spalio 18 d.
Nedidelio kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimas: teigiamam rezultatui Seime vilties nedaug
Goda Košinskytė
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka

Ketvirtadienį Seimas balsuos dėl nedidelio kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projekto, kuriuo bus siekiama sušvelninti baudas už narkotikų neteisėtą disponavimą be tikslo platinti. Dalis Seimo frakcijų dar neapsisprendė, kaip balsuoti dėl Laisvės partijos atstovų pateiktų siūlymų, yra ir atvirai jiems prieštaraujančių.

Nuomonė nevieninga

TS-LKD frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė tvirtino, kad frakcija nėra nusprendusi, kaip jos nariai turi balsuoti šiuo klausimu, todėl frakcijos nariai balsuos laisvai. „Aišku, dedame visas pastangas diskutuodami, bet kolegos turi skirtingų pozicijų“, – sakė ji.

„Man atrodo, čia labai svarbu pabrėžti, kad tai būtų tvarkos grąžinimas į tai, kas buvo prieš porą metų“, – pridūrė frakcijos seniūnė.

LRLS frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas taip pat paaiškino, kad kai kuriems frakcijos nariams vis dar kyla dvejonių dėl šio įstatymo projekto: „Kai kurie iš principo nemano, kad reikia naikinti baudžiamąją atsakomybę, kiti, priešingai, galvoja, kad tais atvejais, kai nėra skirta platinti ir yra mažas kiekis narkotinių medžiagų, užtektų ir administracinės atsakomybės.

Spėju, kad kokie trys mūsų frakcijos nariai balsuos prieš, o kiti – už.“

LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas Alfa.lt sakė, kad jų frakcijoje taip pat nėra bendros nuomonės: „Projektas atrodo ne iki galo paruoštas, daugiau emocijomis remiasi nei faktiniais duomenimis, man atrodo, kad jie nieko nekeitė.“

„Iš to, ką teko girdėti frakcijoje, nuomonės labiau neigiamos negu teigiamos“, – pridūrė A. Sysas.

Griežtas – ne

Naujosios demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis sakė, kad frakcija griežtai nepalaikys įstatymo projekto, jų nuomone, tai yra per daug žalos sveikatai turintis klausimas.

Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas patvirtino tą patį, teigė, kad jau iš anksčiau yra apsisprendę šios iniciatyvos nepalaikyti: „Frakcijoje buvo gan didelės ir aštrios diskusijos ir nebuvo pakankamo palaikymo šiam klausimui.“

„Galvoju, kad balsuojančių už nebus, bus susilaikantys arba balsuojantys prieš“, – atsakė frakcijos seniūnas.

LVŽS frakcijos seniūnės pavaduotojas Aurelijus Veryga pabrėžė, kad paruošas projektas šiuo metu frakcijos netenkina, todėl jo ruošiasi nepalaikyti.

„Mes teikėme savo siūlymus ir siūlėme šią problemą kitaip spręsti, susieti tai su tam tikrais įpareigojimais žmonėms, kurie turi problemą, priklausomybę arba pirmą kartą susiduria, bet neįvertina rizikos, o šis projektas to nesprendžia, tiesiog dekriminalizuoja, nesukuria paskatų ir prielaidų žmonėms šias problemas patiems spręsti“, – mintis dėstė A. Veryga.

Primename, jog 2017 m. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai esant valdžioje įsigaliojo baudžiamojo kodekso (BK) 259 str. pataisos, kurios sugriežtino bausmes asmenims, turintiems narkotinių medžiagų. Šiuo metu už nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimą be tikslo platinti gresia piniginė bauda arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Šiuo įstatymo projektu yra siekiama švelninti bausmes asmenims, turintiems nedidelį kiekį narkotinių medžiagų be tikslo jas platinti. Pagal pakeitimus už nusikaltimą būtų užtraukiama piniginė bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Asmuo galėtų būti atleistas nuo BK, jei sutiktų kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos ar į valstybės instituciją ir atiduotų neteisėtai įgytus kvaišalus.

Projekto iniciatorė yra Laisvės partijos frakcijos narė Morgana Danielė.

2021 10 12 11:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt