šeštadienis, spalio 31 d.
Neįtikėtina: „Anadolu Efes“ įveikę žalgiriečiai Eurolygoje iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės
Alfa.lt

HAND TIME from @1JOLOLO ????#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/S9ILQoLSAd— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) October 15, 2020

Martino Schillerio vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje toliau neklumpa. Šį kartą žalgiriečiai namuose rezultatu 89:73 (25:16, 16:19, 25:20, 23:18) įveikė Stambulo „Anadolu Efes“ ekipą ir įsirašė ketvirtą pergalę iš eilės.

Susitikimą stebėjo 5011 žiūrovų ir tai yra šio sezono Eurolygois lankomumo rekordas.

„Gerbėjų buvo tik penki tūkstančiai, bet jautėsi, lyg jų būtų gerokai daugiau, - po susitikimo komandos aistruoliais džiaugėsi „Žalgirio“ vyriausiasis treneris M. Schilleris. – Kalbėjome drabužinėje, jog aistruoliai turi būti mūsų pranašumas. Turime padėkoti nuostabiems gerbėjams“.

Rungtynes taikliu tolimu metimu pradėjo Nigelas Hayesas, tą patį padarė Marius Grigonis, tačiau varžovai atsakė panašiai – 6:5. Iš po krepšio du taškus pelnė Joffrey Lauvergne, o po aštuonių N. Hayeso taškų iš eilės kauniečiai pirmavo 16:9. Iš vidutinio nuotolio pataikė Rokas Jokubaitis, tritaškį pridėjo Lukas Lekavičius, du taškus pridėjo Augustine‘as Rubitas, o su pirmojo kėlinio sirena iš po krepšio dar kartą pataikė R. Jokubaitis – 25:16.

Iš toli pataikė Artūras Milaknis, po dvitaškį pridėjo L. Lekavičius ir A. Rubitas, bet varžovai grėsmingai priartėjo – 32:31. Iš toli dar kartą pataikė A. Milaknis, bet Turkijos komanda netrukus rezultatą ir išlygino – 35:35. Keturis taškus iš eilės pelnęs J. Lauvergne vėl grąžino persvarą kauniečiams, o ją dar labiau padidino du taškus pridėjęs M. Grigonis. Po dviejų kėlinių žalgiriečiai pirmavo rezultatu 41:35.

Po pertraukos efektingu dėjimu iš viršaus po M. Grigonio perdavimo varžovus nubaudė J. Lauvergne, baigiantis atakai skirtam laikui iš toli pataikė N. Hayesas ir „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą – 46:35. N.Hayesas pelnė du taškus su varžovo pražanga, po dvitaškį pridėjo T. Walkupas ir M. Grigonis, bet varžovai priartėjo – 53:47. Po dvitaškį iš kraštų realizavo M. Grigonis ir L. Lekavičius, o Steve‘as Vasturia pataikė tolimą metimą – 60:54. Žalgiriečių persvara iki dviženklio skirtumo kėlinio pabaigoje vėl išaugo po keturių S. Vasturios ir dviejų L.Lekavičiaus taškų – 66:55.

Iš po krepšio ketvirtojo kėlinio pradžioje pataikė A. Milaknis, dėjimu iš viršaus pasižymėjo Martinas Gebenas, o po L. Lekavičiaus tritaškio ir A. Milaknio dvitaškio persvara išaugo iki septyniolikos taškų – 75:58. Du taškus su varžovo pražanga pelnė M. Gebenas, pirmuosius savo taškus įsirašė Paulius Jankūnas, baudų metimus realizavo T. Walkupas ir aikštės šeimininkai užtikrintai pirmavo – 82:63. Dar du taškus iš po krepšio pridėjo M. Gebenas, tolimą metimą smeigė M. Grigonis, o po J. Lauvergne dvitaškio komandas skyrė dvidešimt taškų – 89:69. Susitikimo pabaigą kiek geriau sužaidė varžovai, tačiau tai nesutrukdė iškovoti pergalės rezultatu 89:73.

„Žalgiris“: N. Hayesas 17, L. Lekavičius 12 (5 rez. perd.), M. Grigonis 12, A. Milaknis 10, J. Lauvergne 10 (8 atk. kam.), S. Vasturia 7, M. Gebenas 7, R. Jokubaitis 4 (5 rez. perd.), T. Walkupas 4 (5 rez. perd.), A. Rubitas 4, P. Jankūnas 2, K. Lukošiūnas 0.

„Anadolu Efes“: B. Dunstonas 20, K. Simonas 16, R. Beaubois 12.

.@Bryant_Dunston goes level with Fran Vazquez for 259 Blocks in his EuroLeague career ⛔

One more needed to break the record ???? pic.twitter.com/HfTiBcaFr3

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) October 15, 2020

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas M. Schilleris buvo nusiteikęs itin pozityviai.

„Esame patenkinti pergale. Prieš susitikimą akcentavome, kad rungtynes reikia pradėti gerai, tai mums šiandien pavyko, - kalbėjo jis. – Po dviejų kėlinių turėjome menką persvarą, todėl trečiąjį turėjome pradėti gerai. Panašiai buvo ir Belgrade, bet dabar geriau susitvarkėme“.

Trenerio manymu, žaidėjams pasitikėjimo suteikė pataikyti metimai, krepšininkai išliko susikaupę ir dirbo dėsningai.

Paklaustas, kas lėmė tokią sėkmingą sezono pradžią, M. Schilleris atsakė: „Žaidėjai dirba puikiai, per treniruotes jie yra susitelkę ir įgyvendina mūsų užduotis. Sudėjus šiuos dalykus ir pergales per pirmus susitikimus pakyla pasitikėjimas savimi. Tai suteikia galimybių kovoti su pajėgiausiomis komandomis ir rinkti pergales“.

Turkijos klubui tai buvo trečia nesėkmė per keturis turus. „Šiandien žaidėme tragiškai, o „Žalgiris“ – tobulai, - kalbėjo „Anadolu Efes“ treneris Erginas Atamanas. – Kauno komandoje – daug jaunų žaidėjų, agresijos ir teisingas krepšinis. „Žalgiris“ šiuo metu yra viena geriausių Eurolygos komandų, kurias šį sezoną spėjau pamatyti“.

Turkijos klubo strategas pasidžiaugė, jog po daugelio mėnesių pertraukos buvo smagu tribūnose pamatyti gausybę žiūrovų. Tačiau, jo manymu, nėra lygybės, jei vienos komandos gali žaisti turėdamos žiūrovus, o kitos – ne.

„Kai kurie klubai neturi žiūrovų arenose, todėl praranda namų aikštelės pranašumą. Man įdomu, kodėl vienos valstybės leidžia gerbėjus į arenas, o kitos ne? Trūksta sąžiningumo“, - sakė E. Atamanas.

2020 10 15 22:58