pirmadienis, sausio 17 d.
Nepagražinta provincijos tikrovė: keturiolikmetė pastojo nuo grįžusio kalinio
Dominykas Griežė
Unsplash
Krizė (asociatyvi nuotr.)

Kol Lietuvoje verda diskusijos dėl lytinio švietimo mokyklose, aistras kelia nauja lytinio ugdymo programa, pavieniai pavyzdžiai vis parodo, kad lytinio švietimo stoka atveda prie asmeninių tragedijų. Kaišiadoryse išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai buvo pateikti jau laisvės atėmimo bausmės sulaukusiam jaunuoliui, kuris, grįžęs iš įkalinimo įstaigos, ėmė draugauti su keturiolikmete, ši greitai pastojo.

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose ketvirtojo nuosprendžio sulaukė Kaišiadorių krašto gyventojas V., prieš tai tris kartus teistas už smurtinius nusikaltimus, sužalojimą. Beveik metus už grotų praleidęs jaunas vyras, grįžęs į laisvę, susidraugavo su kaimynystėje gyvenusia paaugle, su kuria netrukus ėmė lytiškai santykiauti. Užteko vos mėnesio ir keleto meilės naktų, kad vos aštuonias klases baigusi mergaitė pastotų nuo aštuoneriais metais vyresnio draugo.

Oficialiai V. buvo pateikti kaltinimai, kad vyras, žinodamas, jog mergina yra jaunesnė nei šešiolikos metų, pažeisdamas nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, nesant išžaginimo ir seksualinio prievartavimo ar privertimo lytiškai santykiauti požymių, tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytą skaičių kartų, tačiau ne mažiau kaip vieną kartą lytiškai santykiavo su nepilnamete.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyras savo kaltę pripažino ir teigė, kad prieš tai draugavo ir gyveno su paauglės seserimi, tačiau vėliau su ja išsiskyrė, o tuomet žvilgsnis nukrypo į gerokai jaunesnę buvusiosios seserį. Pastarąją vaikinas teigė pažinojęs nuo tada, kai šiai buvo devyneri.

Pasak nuteistojo, dėmesį paauglei jis ėmė rodyti 2020-aisiais, tačiau tuomet sulaukė laisvės atėmimo bausmės, kurią teko atlikti. Deja, grotos lovelaso nesulaikė – su paaugle vaikinas bendravo ir būdamas įkalinimo įstaigoje, o grįžęs į laisvę ėmė bendrauti dar artimiau ir dažniau.

2021 m. gegužę tarp poros prasidėjo lytiniai santykiai, kurie vyko abipusiu sutikimu. Užteko vos kelių kartų ir jau birželį mergina sužinojo, kad yra nėščia.

Anot V., iki tol lytinių santykių jie turėję tris kartus, tačiau apsaugos priemones naudoję vos kartą – įprastai geismo aistra užklupdavo netikėtai, nebūdavo kada pasirūpinti apsaugos priemonėmis. „Galvojom, bandėm saugotis, bet atsitiko, kaip atsitiko“, – ikiteisminio tyrimo metu nurodė vaikinas.

Pati nepilnametė teigė, kad apie apsaugos priemones žinojo, tačiau žvelgė į jas itin atsainiai ir lengvabūdiškai. „Tikėjomės, kad nepastosiu“, – socialinėms darbuotojoms nurodė mergina.

Apie nėštumą paauglė pasisakė seseriai, ši informavo motiną, o tuomet užsisuko visa karuselė, į kurią galiausiai įsipynė ir teisėsauga, ir Kaišiadorių socialinių paslaugų centro darbuotojos. Šios nurodė, kad apie iššūkių turinčią šeimą jau buvo žinoma ir ja buvo rūpinamasi, o pastojusios paauglės motina itin neigiamai žiūrėjo į nėštumą – įkalbinėjo jį nutraukti, teigė, kad nėščia dukra nesirūpins ir nepriims jos į namus, nepadės auginti vaiko.

Pati paauglė ikiteisminio tyrimo metu taip pat teigė, kad svarstė apie abortą, jautė nerimą, tačiau V. įkalbėjo išsaugoti kūdikį ir auginti jį drauge, ji sutikusi. Tiesa, laiminga pabaiga šioje istorijoje dar nekvepia – 2021 m. rugpjūtį nėščia nepilnametė atsidūrė globos namuose, kai jos sesuo pranešė, kad V. prieš nėščią draugę smurtauja, įvykio vietoje paaiškėjo, kad vaikinas yra neblaivus. Maža to, rugpjūčio 15 d. sulaikytas ir rugpjūčio 16 d. išleistas V. vėl prisidarė bėdų, kai jo brolis teisėsaugai pranešė, kad neblaivus vaikinas smurtauja ir laužo baldus.

Teisėjas Ričardas Juodis dėl smurtinių nusikaltimų dar galinčio stoti prieš teismą V. griežtai nebaudė – už įstatymo draudžiamus lytinius santykius jaunam vyrui skirta 1 metų 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmė ir 60 valandų viešųjų darbų, kuriuos teks atlikti per pusmetį.

2021 12 31 06:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt