trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Nesibaigiančios D. Rediko bėdos: bausmės laikas jau baigėsi, o Probacijos tarnyba siūlo siųsti už grotų
Alfa.lt , Dominykas Griežė
Fotodiena.lt
Dovydas Redikas

Prancūzijoje žaidžiantis lietuvių krepšininkas Dovydas Redikas niekaip neišvengia nemalonumų, susijusių su 2018 m. jam paskelbtu nuosprendžiu – metų laikotarpiuProbacijos tarnyba jau trečią kartą kreipiasi į teismą, prašydama panaikinti D. Redikui paskirtos laisvės atėmimo bausmės atidėjimą. Tiesa, bausmės laikas krepšininkui jau baigėsi, o tarnybos prašymui nepritaria net prokuroras.

2018 m. už vagystes iš buvusios gyvenimo draugės Astos Valentaitės nuteistas D. Redikas iki šiol neatlygino daugiau nei 80 tūkst. eurų padarytos žalos, nors nuosprendžiu buvo įpareigotas tai padaryti. Dėl šios priežasties Probacijos tarnyba siūlo krepšininkui skirtą bausmę pradėti vykdyti ir trejiems metams pasiųsti už grotų.

Tarnybos teikimą ketvirtadienį išnagrinėjo Vilniaus miesto apylinkės teismas. Nuo 2020 m. rugpjūčio tai – jau trečiasis toks Probacijos tarnybos prašymas D. Rediko atžvilgiu. Prieš tai teikti du prašymai buvo netenkinti, atsižvelgus į tai, kad krepšininkas pagal gaunamas pajamas stengiasi atlyginti padarytą žalą.

Tačiau, tarnybos duomenimis, iki šiol D. Redikas buvusiai draugei sumokėjo tik 7200 eurų, pats krepšininkas teigia, kad yra pervedęs kiek daugiau – 7800 eurų.

Kipre traumą šiuo metu besigydantis D. Redikas, teismo posėdyje dalyvavęs nuotoliniu būdu, teigė, kad paprasčiausiai neišgali per keletą metų grąžinti keliasdešimties tūkstančių eurų iš uždirbamos algos. „Kaip ir prieš tai minėjau, finansinė padėtis nėra gera ir tiesiog neturiu galimybės tokių pinigų atlyginti per tokį trumpą laiką“, – teigė krepšininkas.

D. Redikas nurodė, kad Prancūzijos krepšinio klube iki vasaros uždirbdavo 1200 eurų per mėnesį, kiekvieną mėnesį A. Valentaitei pervesdavo 50 proc. uždirbtų pinigų – 600 eurų.

Posėdžio metu kilo diskusija, ar tarnybos prašymą dar apskritai galima tenkinti – laikoma, kad paskirtą bausmę D. Redikas atliko šių metų birželio 22 d.

Teisme dalyvavęs prokuroras Armandas Vainauskas teigė nepalaikantis Probacijos tarnybos teikimo – anot prokuroro, tarnyba nenurodė jokių naujų aplinkybių, dėl kurių D. Redikui paskirtos laisvės atėmimo bausmės atidėjimas turėtų būti panaikintas, o pats krepšininkas pasiųstas už grotų.

Panašios nuomonės buvo ir D. Rediko gynėjas, advokatas Viktoras Gecas. Anot jo, netikslinga kelti klausimą dėl bausmės vykdymo, kai laikoma, kad bausmė jau atlikta. „Teikimas prieštaringo turinio, nėra pagrįstas teisės normomis“, – teigė teisininkas, taip pat pabrėžė, kad Probacijos tarnyba konkrečiai nenurodė, ar prašo D. Redikui paskirti laisvės atėmimo bausmę, ar visgi taikyti kažkokias kitas sankcijas.

Probacijos tarnybos prašymą įvertins teisėja Aušra Ragelienė.

Apvogta gyvenimo draugė

2018 m. kovą krepšininkas už vagystes iš buvusios gyvenimo draugės A. Valentaitės buvo nuteistas trejų metų laisvės atėmimo bausme, tačiau pastarosios vykdymas atidėtas trejų metų laikotarpiui.

Kartu D. Redikui buvo iškeltos sąlygos – jei nori likti laisvėje, privalo nesilankyti lošimo namuose, be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos. Krepšininkui taip pat buvo nurodyta atlyginti A. Valentaitei padarytą žalą, kuri įvertinta 89 420 eurų.

Jaunam krepšininkui buvo pateikti kaltinimai dėl per kelerius bendravimo su garsia gražuole A. Valentaite metus galimai padarytų septynių vagysčių. Keturios iš šių veikų buvo kvalifikuotos kaip pačios paprasčiausios vagystės, tačiau likusios trys veikos buvo kvalifikuotos kaip didelės vertės svetimo turto vagystės, o už tokias nusikalstamas veikas Baudžiamajame kodekse nėra numatyta švelnesnių sankcijų, kaip tik laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

A. Valentaitė jai padarytą turtinę žalą, kurią savo vagystėmis padarė D. Redikas, buvo įvertinusi 146 896 eurais, dar 15 tūkst. eurų įvertino patirtą moralinę žalą. Iš viso garsi moteris siekė prisiteisti 161 896 eurus.

Bylos metu D. Redikas ikiteisminio tyrimo metu pripažino šešis iš septynių jam pateiktų nusikalstamos veikos epizodų ir tik vieno – auskarų vagystės ir sukeitimo – nepripažino.

Pasak kaltinimą palaikiusio prokuroro Gedvydo Vaivados, D. Rediką domino buvusios gyvenimo draugės laikrodžiai, kaklo papuošalai ir auskarai. „Iki 35 tūkst. eurų vertės už vieną daiktą, – teigė prokuroras. Pasak jo, daiktai būdavo parduodami kitiems asmenims. – Kam, tiksliai nenustatyta, nes buvo praėję gan daug laiko, kaltinamasis konkrečiai nurodė keletą vietų, tačiau ten tie daiktai rasti nebuvo.“

Kaip paaiškėjo, ikiteisminio tyrimo metu D. Redikas nurodė, jog vogė, nes reikėjo pinigų azartiniams lošimams, o kartą – kelionės išlaidoms.

D. Redikas buvo išteisintas dėl vieno gan gudraus nusikalstamos veikos epizodo – 35 tūkst. eurų vertės deimantinius auskarus krepšininkas buvo pakeitęs paprastais cirkonio auskarais.

2021 07 15 15:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt