antradienis, liepos 5 d.
Netikėtas policijos laimikis: į medį įvažiavęs girtutėlis BMW vairuotojas gynėsi, kad tik šiaip sėdi prie vairo
Dominykas Griežė
YouTube
Automobilio susidūrimas su medžiu (asociatyvi nuotr.)

Prastos BMW, kaip kelių gaidelių pamėgto automobilio, reputacijos pastarosiomis dienomis įvykstančios avarijos nepataiso. O kur dar tos, kurios į žiniasklaidos akiratį nepateko – štai Vilniaus miesto apylinkės teisme bausmės jau sulaukė jaunas, teisių niekada neturėjęs vairuotojas, kuris su BMW būdamas girtas įvažiavo į medį.

Vilniaus miesto apylinkės teisme 1998 m. gimęs kelių gaidelis sulaukė solidžios baudos, o taip pat turės papildomai sumokėti už konfiskuotiną automobilį. Vairuotojui taip pat trejiems metams buvo atimta teisė vairuoti, tik bėda – vaikinas tokios teisės neturi ir niekada neturėjo.

Įžūli ir kiek komiška avarija įvyko šių metų kovo 4 d., apie 1 val. 24 min. Vilniuje, V. A. Graičiūno gatvėje BMW 320D vairavęs O. M. pastarojo nesuvaldė, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį. Atvykus pareigūnams paaiškėjo, kad ne kelias buvo kaltas – vairuotojas buvo gerokai apgirtęs, jam nustatytas 2,18 promilės girtumas.

Atvykę patruliai ikiteisminio tyrimo metu nurodė, kad vairuotojas nebuvo prispaustas, tačiau iš automobilio išlipti negalėjo ar nesugebėjo. O ėmus aiškėti, kad prisidirbo, kelių gaidelis gynėsi, kad ne jis vairavo automobilį.

Vėliau vyras kaltę pripažino ir atskleidė, kad vairuotojo pažymėjimo neturi ir niekada neturėjo. O prieš avariją vakare užsuko pas draugą, vaišinosi alumi ir degtine. Kai draugas užmigo, O. M. irgi susiruošė keliauti namo, tik pastebėjus ant stalo gulinčius BMW raktelius kilo mintis dar pavažiuoti iki degalinės. Tik, deja, kelionė baigėsi ne degalinėje, o ties medžiu.

Ar tikrai policijai tikino, kad ne jis vairavo BMW, vairuotojas teigė negalintis pasakyti – po avarijos teigė praradęs sąmonę, o ją atgavęs tik greitosios pagalbos automobilyje.

Nuteistojo versiją patvirtino ir BMW savininkas, teigęs, kad vakare gėrė kartu su O. M., vėliau nuėjo miegoti, o naktį pažadino draugė, pranešusi, kad jo BMW pateko į avariją.

Bylą išnagrinėjęs teisėjas Vladimiras Berezovskij kelių ereliui skyrė 3 tūkst. eurų baudą, o dar 1690 eurų nurodė išieškoti kaip automobilio, su kuriuo padarytas nusikaltimas, vertę – kadangi automobilis priklauso kitam asmeniui, užuot jį konfiskavus, teks sumokėti.

2022 04 29 15:44
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt