ketvirtadienis, spalio 21 d.
Netradicinė tradicinės šeimos gynėjo G. Šurkaus „meilės istorija“ primena prekybą žmonėmis, teisėsaugai siūloma atkreipti dėmesį
Goda Košinskytė
Organizatoriai
G. Šurkus ir Irene

Žmogaus teisių gynėjos galvoja, kad tradicines šeimos vertybes išpažįstančio alytiškio Gintaro Šurkaus netradicinė meilės istorija turėtų būti įvertinta teisėsaugos atstovų. Aktyvistės įsitikinusios, kad G. Šurkaus elgesys primena prekybą žmonėmis.

Dar gegužės mėnesį oreivis G. Šurkus su oro balionu, ant kurio pavaizduotas Vytis bei ERGO bendrovės logotipas*, dalyvavo Didžiajame šeimos gynimo marše Vingio parke. Po renginio oreivis tikino, kad renginyje sutiko dalyvauti, nes jam priimtinos tradicinės šeimos vertybės.

„Delfi TV“ laidoje „Kasdienybės herojai“ G. Šurkus papasakojo, kad prieš ketverius metus nusprendė iš Senegalo atsivežti vietinę moterį, kurią pats įsimylėjo visai atsitiktinai. Moteris jam turėjo už pinigus pagimdyti vaiką, tačiau pats G. Šurkus neslepia vėliau turėjęs viltį, kad jei susilauks vaiko, galbūt ir jo motina jį mylės. Įsimylėjęs vyras laidoje papasakojo, kad teko padaryti labai daug, jog galėtų Irene atsivežti į Lietuvą, vėliau jie susituokė Alytuje.

Nevyriausybinės moterų ir su jaunimu dirbančios organizacijos „Frida“ direktorė Daiva Baranauskė supranta, kodėl ši G. Šurkaus ir žmonos Irene istorija patraukė žiniasklaidos ir skaitytojų dėmesį, tačiau „turėtų patraukti ir teisėsaugos“.

„Šią situaciją turėtų vertinti prokuratūra, nes prekyba žmonėmis Lietuvoje yra ir Baudžiamajame kodekse. Tai yra nelegalu, aišku, gal jis ir nemokėjo jai po to, bet tyrimas turėtų parodyti. Vis dėlto teisinis tyrimas turėtų būti ir turėtų būti išsiaiškinta, kaip ten kas vyko“, – aiškino D. Baranauskė.

Niekaip nesuprantu to kaip meilės, vis tik nusipirkti yra nusipirkti.

„Fridos“ organizacijos direktorės požiūriu, ši istorija yra visiškai nepanaši į meilę: „Pats G. Šurkaus pasakojimas, kaip jis atsiliepia apie savo mylimos moters kilmės šalį, pati pozicija yra negraži. Jis žeminančiai ir niekinančiai kalba, nežinau, ar labai jis tą meilę rodo. Kaip ten bebūtų, jis vis tiek yra galios pozicijoje, čia ne meilė, čia galia ir išnaudojimas.“

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė taip pat galvoja, jog ši istorija neprimena tikros meilės. Jos neįtikina ir G. Šurkaus nuotraukos su mylimąja Irene: „Nuotraukoje matoma, kaip moteris stovi šalia, šypsosi, bet, dirbant ir praktiškai žinant prekybos žmonėmis aukų istorijas, mums tai nieko nereiškia, ir tai tikrai labai neramina.“

„Į šią moters istoriją dėmesį turėtų atkreipti teisėsauga, kad su ja būtų pokalbis, saugioje aplinkoje apklausti, kaip ji mato savo situaciją, kas čia įvyko. Veiksmai, slypintys už tokių formuluočių: „Nuvažiavau, nusipirkau ir dabar laimingas gyvenu.“ To tikrai neturėtų būti, ir atskirtis turėtų būti labai aiški, kad žmonių pirkimo visuomenė netoleruoja ir tai yra vadinama prekyba žmonėmis“, – priūrė K. Mišinienė.

*Bendrovės ERGO logotipas ant oro baliono Didžiajame šeimų marše buvo panaudotas be ERGO žinios, nesuderinus dėl dalyvavimo šioje akcijoje. ERGO atsiribojo nuo šios iniciatyvos ir atsiprašė visuomenės už suklaidinimą. Sutartis su oreiviu dėl baliono naudojimo yra nutraukta.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

2021 09 15 12:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt