šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Norvegijoje vaikus praradę tėvai ryžtasi nusikaltimui
tiesa.com

Nenori prarasti vaikų, pamiršk emigraciją į Norvegiją“, - tokie „patarimai“ dažni tarp svarstančių galimybę geresnio gyvenimo ieškoti svetur. Būtent šioje Skandinavijos šalyje daugiausiai lietuvių laikinai arba visiems laikams neteko teisės auginti savo vaikų. Jie buvo paimti iš biologinių tėvų ir atiduoti kitų šeimų globai. Kurie, kaip ne kartą viešai teigė Norvegijos vaiko teisių apsaugos specialistai, niekada teisiškai nebegalės būti sugrąžinti biologiniams tėvams.

Praradę viltį teisinėmis priemonėmis vėl auginti savo atžalas, tėvai pradėjo juos grobti. Apie kelis tokius atvejus pranešė LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“. Šią savaitę pradėtos net dviejų iš lietuvių atimtų vaikų tarptautinės paieškos. Norvegų policija kreipėsi pagalbos į kolegas dėl pietuose, Moldės mieste, dingusio septynmečio ir kitame regione, Stjordo mieste, dingusios devynmetės. Abiem atvejais pagrobimu įtarti tėvai. Berniukas neseniai rastas Švedijoje, o mergaitės vis dar ieškoma Lietuvoje.

Ieškoma mergaitė iš mamos buvo atimta, nes motina įtarta smurtavimu prieš savo vaiką. Žiniasklaidos teigimu, moteris mergaitei pliaukštelėjo. Tarptautinė mergaitės paieška paskelbta po to, kai ji neatėjo į rankinio treniruotę. Manoma, kad ją išsivežė mama ir jos automobiliu pasiekė Lietuvą.

Kol kas žinių apie mamą ir jos dukrą policija neturi. Pareigūnų tvirtinimu, kad net ir radus mergaitę Lietuvoje, ji per prievartą į Norvegiją atgal grąžinta nebūtų. Pasak Interpolo Lietuvos nacionalinio skyriaus viršininko Sauliaus Puidoko, jeigu mergaitė bus rasta Lietuvoje, apie tai bus informuotas Interpolas, o Norvegijos institucijų bus prašoma nutraukti tarptautinę dingusio asmens paiešką.

Pareigūnai aiškina neturintys jokių duomenų, kad Norvegijoje pradėta byla dėl devynmetės mergaitės pagrobimo, todėl ir nemato pagrindo pradėti baudžiamąjį mamos persekiojimą ar vaiko grąžinimą Norvegijai. Devynmetės lietuvės paieškomis užsiima ir Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Jos atstovų teigimu, jeigu darbuotojai įsitikins, kad mergaitė yra saugi, gyvena tinkamose sąlygose, niekas jos į svečią šalį gyventi nesiųs.

Informacinė LNK laida priminė panašią istoriją, nutikusią pernai. Tuomet iš Norvegijos į Lietuvą grįžo mama su dviem vaikais, kurie iš jos svetur buvo atimti. Tačiau negavus Norvegijos prašymo juos parsiųsti į šalį, joks persekiojimas prieš emigrantų šeimą nepradėtas.

2015 01 29 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt