trečiadienis, gruodžio 2 d.
Nuo pirmadienio beveik 20 savivaldybių gali būti skelbiamas lokalus karantinas
Alfa.lt

Nuo pirmadienio savivaldybėse, kuriose susirgusiųjų skaičius yra didžiausias, planuojama įvesti lokalų karantiną. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad tokių sprendimų laikytis bus privaloma ir savivaldybės nebegalės pačios spręsti, kaip tvarkytis su koronavirusu.

„Didiesiems miestams, tokiems kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, arba jų rajonams tos rekomendacijos bus privalomos, tai nebebus kažkoks pasirinkimo klausimas, jų jau bus privalu laikytis. Savivaldybei papildomų sprendimų dėl to priiminėti nebereikės“, – „Lietuvos dienos“ laidoje teigė A. Veryga.

Karantinas geltonoje ir raudonoje zonose esančioms savivaldybėms

„Karantino priemones ketinama siūlyti jau tuo metu, kai savivaldybės patenka į geltonąją zoną, tai yra Kauno miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto savivaldybė, Šiaulių miestas, Kauno rajonas, Vilniaus rajonas. Raudonoji zona yra Kelmė, Švenčionys, Joniškis, Plungė, Šiaulių rajonas, Skuodo rajonas, Pasvalys, Kretinga, Elektrėnai, Jurbarkas, Marijampolė, Klaipėdos rajonas“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Nuo pirmadienio vidurnakčio iki lapkričio 9 dienos 24 valandos karantinas siūlomas šiose savivaldybėse:

Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose.

Išvardytoms savivaldybėms bus privaloma riboti renginius, organizuoti nuotolinį darbą ir ugdymą, peržiūrėti sveikatos priežiūros paslaugas, riboti žmonių srautus prekybos vietose, įvesti reikalavimą visur dėvėti kaukes, taip pat apsispręsti dėl lokalaus karantino skelbimo.

A. Veryga šiose savivaldybėse nustatė riboti keleivių srautus viešajame transporte, reikės visur laikytis dviejų metrų atstumo, bus draudžiamas vyresnių nei 14 metų pacientų lankymas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, išskyrus sunkius ligonius ir gimdyves, draudžiamas lankymasis ir socialinės globos įstaigose.

Sveikatos apsaugos ministras taip pat rekomenduoja religinėms bendruomenėms apeigas organizuoti vengiant susibūrimų arba jų visai atsisakyti.

2020 10 21 18:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt