ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Nuotolinio mokslo grimasos: šeimai davė tris kompiuterius – motina juos įkeitė lombarde
Alfa.lt

Kaune veikianti mokykla trims savo mokiniams patikėjo planšetinius kompiuterius, kad vaikai ir karantino metu galėtų mokytis, tačiau dviejų mokinių mama visus tris kompiuterius nunešė į lombardą. Tokią išskirtinio cinizmo turinčią bylą išnagrinėjo Kauno apylinkės teismas.

Vietoje vaikų išsilavinimo ir ateities – lengvi pinigai. Taip kilusią dilemą išsprendė dviejų vaikų motina. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Dainius Ročys moteriai už svetimo turto iššvaistymą skyrė šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

Į nemalonią istoriją nuteistoji įsipainiojo praėjusį rudenį. 2020 m. lapkričio 3 d. moteris su pagrindine mokykla, kurią lanko jos vaikai ir jų draugas, sudarė panaudos sutartis dėl trijų planšetinių kompiuterių „Lenovo“, bendrai įvertintų 1345 eurais. Nors šių kompiuterių reikėjo vaikams mokytis, darbo rudenį neturėjusi moteris paprašė pažįstamų, kad šie kompiuterius nuneštų į lombardą ir iškeistų į pinigus.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukta motina kaltę pripažino ir aiškino, kad taip pasielgė dėl tuomet buvusios labai sunkios padėties su pinigais. Paprasčiau kalbant, nuteistoji jų neturėjo, tačiau turėjo labai daug visokių finansinių problemų, kurių kamuojama ir sugalvojo, kad tuos kompiuterius reikia užstatyti lombarde, tačiau įdavė ne visus iš karto – nešė po vieną.

Moteris teigė, kad, kadangi pasirašydama sutartį žinojo, kad už juos yra atsakinga, tai jų lombarde neketino parduoti, o tik užstatyti ir vėliau, kai turės pinigų, išsipirkti. Nuteistoji teigė netgi grąžinusi dalį pinigų, tačiau vėliau, kai sužinojo, kad kompiuteriai paimti, daugiau ir nemokėjo.

Motina pripažino, kad užstatant kompiuterius prašė pažįstamos ir jos sugyventinio pagalbos – ji teigė, kad taip pasielgė, kadangi jos asmens tapatybės kortelė nebegaliojo, todėl negalėjo ja naudotis.

Anot nuteistosios, didelių pinigų už svetimus kompiuterius negavo – po 50–100 eurų.

Istorija išaiškėjo, kai kompiuterių likimu ėmė domėtis mokyklos darbuotojai. Tyrimo metu apklausta pradinės mokyklos socialinė darbuotoja pasakojo, kad prasidėjus karantinui ir prasidėjus vaikų nuotoliniam mokymuisi, asocialių šeimų vaikai gavo nešiojamuosius kompiuterius, kuriuos gaudavo tėvai, sudarę panaudos sutartis su mokykla. Tokias dvi sutartis dėl savo vaikų sudarė ir nuteistoji, kuri pagal panaudos sutartis paėmė du kompiuterius „Lenovo“. Motina taip pat paaiškino, kad labai gerai sutaria ir su kitos probleminės šeimos vaiku, kuris dažnai ateina pas ją į namus, būna jos namuose, todėl sudarė ir trečią panaudos sutartį dėl tokio paties nešiojamojo kompiuterio.

Anot socialinės darbuotojos, gavę kompiuterius, nė vienas iš tų trijų vaikų niekada nebuvo prisijungę prie nuotolinio mokymosi, todėl ji ne kartą skambino motinai ir klausė, kodėl vaikai neprisijungę. Tačiau nuteistoji rasdavo visokių pasiaiškinimų – kad šiuo metu neturi interneto, nurodė ir dar kitų priežasčių, o kai mokykla paprašė, kad atvežtų kompiuterius, motina ėmė įtikinėti, kad serga koronavirusine infekcija ir negali niekas atvykti.

Galiausiai mokyklos darbuotojams nuvykus į nuteistosios namus, moteris pasakė, kad vaikai buvo išvežti į kaimą ir kompiuteriai liko kaime. Girdint kiekvieną kartą vis kitokius pasiaiškinimus, darbuotojams kilo įtarimas, kad kažkas negerai su kompiuteriais, todėl apie juos socialinė darbuotoja paklausė vieno iš vaikų, kuris ir atskleidė, kad kompiuteriai yra priduoti į lombardą prie Stoties turgaus. Socialinė darbuotoja nuvyko aiškintis į lombardą, tačiau su ja niekas nesikalbėjo, todėl kreipėsi į policiją dėl patikėto turto pasisavinimo. Vėliau kompiuteriai mokyklai buvo grąžinti.

2021 04 21 09:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt