šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Nupirkti „Kitokie pasikalbėjimai“ – vinis į ministro karstą?
Greta Burlėgaitė
Rugilė Andrejevskytė
Alfa.lt koliažas
Mantas Bertulis (kairėje) ir Arūnas Dulkys

Opozicijos atstovai teigia, kad sveiku protu yra sunku suvokti, kaip Sveikatos apsaugos ministerija galėjo mokėti pinigus už tai, kad laidoje pasirodytų sveikatos apsaugos ministro patarėjas, ir siūlo Arūnui Dulkiui kuo greičiau atsistatydinti. Komunikacijos specialistai pabrėžė, kad šis skandalas diskreditavo tiek ministeriją, tiek pačią laidą.

„Toks elgesys yra labai negarbingas ir visiškai nederantis su jokiais politikos etikos principais. Ministras kasdien klimpsta vis į gilesnę duobę. Koronaviruso krizė tapo absoliučiai nevaldoma, taip pat ir šis skandalas daug parodė.

Etine prasme toks elgesys nėra suderinamas su ministro pareigų ėjimu. Manau, tikrai būtų labai garbinga ministrui pagalvoti apie kažkokį ramesnį darbą, kurį jis mokėtų dirbti. Aš suprantu, kad noras būti ministru yra didelis, bet, kai jau nesusitvarkai, būtų gražu padaryti tuos žingsnius ir leisti kažkam kitam dirbti„, – Alfa.lt sakė valstiečių atstovė Agnė Širinskienė.

Tai jau yra tas paskutinis taškas jo darbo karjeroje, ir taip tų taškų jau buvo labai daug.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sumokėjo 12 tūkst. eurų laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ kūrėjams už tai, kad ministro A. Dulkio visuomeninis konsultantas Edgaras Kulikauskas-Ciniškas chirurgas pasirodytų laidoje. Pasak parlamentarės, šis skandalas turėtų užbaigti A. Dulkio karjerą ministerijoje.

„Tai jau yra tas paskutinis taškas jo darbo karjeroje, ir taip tų taškų jau buvo labai daug. Nepamirškim, kad, kandidatuodamas į ministrus, A. Dulkys sugebėjo apgauti ir prezidentą – pasakydamas, kad turi 130-ies punktų pandemijos valdymo planą. Jau beveik metai, kaip jis yra ministro kėdėje, bet to plano niekas taip ir nematė, jo tiesiog nėra“, – nuogąstavo Seimo narė.

Tikrai panašu, kad ministras užsižaidė ir jau pradeda veikti ne tose srityse, kur reikėtų, ir veikia negarbingai.

Žinia apie ministerijos ir minėtos laidos sutartis pasidalijo Seimo narys Aurelijus Veryga. Iškart po to portalas Delfi pranešė nutraukiantis sutartį su laidos kūrėjais. A. Širinskienė tikina, kad tai buvo teisingas sprendimas.

„Kaip prasideda tokie kiškiavimai bandant apgauti žiniasklaidos priemones, manau, A. Dulkiui kito kelio jau nėra. Ir premjerė, kuri už jį yra prisiėmusi atsakomybę, turėtų rasti gražią progą ir pakeisti ministrą. Tikrai panašu, kad ministras užsižaidė ir jau pradeda veikti ne tose srityse, kur reikėtų, ir veikia negarbingai.

Mane labai džiugina, kad visuomenės informavimo priemonė, su kuria taip įvyko, iš tiesų pasielgė labai principingai nutraukdama bet kokį bendradarbiavimą su šitaip neetiškai pasielgusia laida. Tai yra pavyzdys žiniasklaidai„, – sakė parlamentarė.

Gali būti, kad pats daktaras nežinojo, nors irgi sunku patikėti, kad čia viskas įvyko be niekieno žinios.

Parlamentaras A. Veryga taip pat itin kritiškai vertina tokį SAM poelgį.

„Čia tikrai labai keista situacija. Juk ministras šiaip yra dažniausiai labai geidžiamas pokalbių dalyvis ir jam jokių pinigų mokėti tikrai nereikia, jam dažniausiai problema būna rasti laiko, nes tų kvietimų būna tikrai labai daug. Yra itin keista, kai ministerija už tokius dalykus moka pinigus. Ir dar čia ne pats ministras kalbėjo, o jo patarėjas.

Gali būti, kad pats daktaras nežinojo, nors irgi sunku patikėti, kad čia viskas įvyko be niekieno žinios. Dabar turbūt ir ministras pasakys, kad nieko nežinojo. Jei tada nei vienas, nei kitas nežinojo, kas tada ministerijoje visus reikalus tvarko. Dar tokie dideli pinigai, čia tiesiog sveiku protu nesuvokiama„, – Alfa.lt sakė A. Veryga.

Aš vertinu taip, kaip vertino merginas, kurios atrodo iš meilės, bet pasirodo, kad už pinigus.

Komunikacijos specialistas Mindaugas Lapinskas Alfa.lt tikino, kad šis skandalas diskreditavo tiek ministeriją, tiek pačią laidą.

„Aš vertinu taip, kaip vertino merginas, kurios atrodo iš meilės, bet pasirodo, kad už pinigus, – žiniasklaidos meilę perki asmeniniu žavesiu. Tokio tipo operacijos pakankamai diskredituoja daugelį dalykų – diskredituoja ministeriją, prodiuserį ir partnerius.

Problema ne pačios laidos, bet nežinai, ar žiūrovai žino, ką perka. Ar natūralų produktą, ar prodiuserių atrinktus žinomus žmones, kurie turi ką pasakyti, ar perka pervirškintą, supakuotą ir pervirtą produktą, kas šiuo atveju yra viešųjų ryšių skyriaus produktas„, – sakė M. Lapinskas.

Žmonės, kurie yra prieš skiepus, išnaudos tai ir sakys, kad viskas nupirkta ir sumokėta.

Viešųjų ryšių agentūros „Nova media“ vyresnysis partneris Arijus Katauskas antrina prieš tai išsakytai nuomonei ir tikina, kad didžiausia problema yra ta, jog nebuvo pranešta apie pasirašytą sutartį.

„Kai žinomi žmonės yra pasitelkiami komunikacijai, yra visiškai normalu, bet kompromituojama pati informacinė kampanija, kai žmonės turi atsakyti, ar gavo pinigų, ar ne. Reikėtų iš anksto pranešti, ar reklama bus perkama. Skandalas kilo ne dėl to, kad yra informacinė kampanija, o dėl to, kad nebuvo žinoma.

Žmonės, kurie yra prieš skiepus, išnaudos tai ir sakys, kad viskas nupirkta ir sumokėta. „Ta nuomonė buvo nupirkta“ „Mes patys duodame dar vieną kozirį tiems, kurie nesiskiepija“. Klausimas, kaip patys komunikuos organizatoriai ir paaiškins situaciją, nes dabar situacija ta, kad kažkas priėjo prie valstybės pinigų„, – Alfa.lt teigė A. Katauskas.

Daugiau informacijos apie skandalą galite rasti čia.

2021 10 01 19:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt